У претенденти на колонізацію Марса може записатися кожен

обо всем по-немногуУ претенденти на колонізацію Червоної планети може записатися кожен вінничанин (або вінничанка), яким виповнилося 18 років. Проте таке «відрядження» — тільки в одну сторону.

Шанс потрапити у список перших поселенців на Марсі отримають усі охочі вже у 2013 році завдяки голландському проекту Mars One. Тих, кого відберуть для програми, навчатимуть вісім років. І вже у 2023 році відправлять на Червону планету.

Що воно за проект

“Mars One приймає заявки з будь-якої країни світу. Аплікаційні форми будуть дійсні на декількох мовах. Офіційною ж буде англійська. Але коли кандидат приєднується до відбіркової програми, йому не обов’язково дуже добре знати англійську… Програма відбору астронавтів стартує у першій половині 2013 року”, — повідомляють на сайті проекту Mars One.

Поки програму не розпочали. Але вже тепер можна підписатися на відповідні оновлення та оголошення на сайті http://mars-one.com у розділі FAQ/Selection and Preparation of the Astronauts/What are the qualifications to apply/Receive updates and announcements. Усі, хто це зробить, дізнаються про набір у космос першими.

“Вік кандидатів буде обмежений. Та поки точний максимальний вік не визначили, нижній віковий ліміт заявників буде 18 років. До часу, коли особа висадиться на Марс, він чи вона матиме 28 років”, — повідомляють на офіційному сайті Mars One.

Хто стане кандидатом

Уже відомі певні критерії, за яким відбиратимуть кандидатів. Це передусім якості мислення, як-от його еластичність, здатність до адаптації, допитливість, можливість довіряти, креативність і винахідливість.

До речі, уже в 2016 році на Марс у рамках програми Mars One відправлять робота, а в 2020 — обладнання для зведення бази колоністів. Люди ж прибуватимуть на Червону планету через кожні два роки, починаючи із 2023?го. Утім, охочим погостювати на Марсі варто взяти до уваги те, що квиток — в одну сторону. Про повернення на Землю у рамках програми поки не йдеться. Одначе як доказ реальності проекту, його організатори наводять те, що всі його етапи ґрунтуються на технологіях, що вже існують та випробувані, а не на чомусь вигаданому.

Ті, хто не збирається летіли на Марс, можуть підтримати незвичайну програму. Приміром, на сайті Mars One уже продають футболки, ватники, чашки та постери із символікою програми.

У Вінниці в проект не вірять

Вінничанка Надія Почапська, яка вже близько 40 років веде астрономічний гурток серед дітей та старшокласників, категорично не довіряє голландській програмі.

— Я ставлюсь до цього з величезною іронією, — каже Надія Почапська. — На Марсі немає умов для життя і сучасні технології не можуть їх забезпечити. Я вважаю, що хтось таким чином заробляє для себе кошти.

Як розповідає вінницький спеціаліст з астрономії, Марс — планета дуже цікава. На її поверхні дуже часто проходять величезні піщані бурі. Фотознімки з близької відстані поверхні планети довели, що раніше там текли ріки, були глибокі озера. Проте зараз ця планета непридатна до життя.

Через більшу віддаленість від Сонця Марс отримує на 57% менше енергії, у порівнянні з тією, що одержує Земля. Середньорічна температура там 60°С морозу.

Атмосфера на Марсі складається з 95% вуглекислого газу, 3% азоту, 1,6% аргону й містить сліди кисню й води.

— Я сумніваюся, що людство вигадає захист від космічної радіації за десять років, через які і планується цей переліт, — каже Надія Почапська. — Якби це було так просто, ми б давно колонізували наш супутник Місяць. Адже він ближче і фінансово вигідніше починати робити дослідження саме з нього.

 

http://20minut.ua

Новости технологий

Добавить комментарий