Volvo представила подушку для пішоходів

Сім датчиків, новітні технології та подушка безпеки, яка розкривається в зоні лобового скла – всі ці функції включені в нову модель Volvo V40.

Як відзначають представники компанії, в Китаї 25% всіх випадків із летальним результатом на дорогах – це зіткнення з пішоходами. У Європі ця цифра складає 14%, а в США – 12%. Але набагато більше пішоходів отримують важкі травми. Найбільш значимі пошкодження голови пішохода відбуваються в результаті зіткнення з твердою структурою автомобіля під капотом, з нижньою частиною лобового скла і передніми стійками.

На це і звернули увагу експерти Volvo Car, коли почали роботу над створенням технології з використанням подушки безпеки для пішоходів. Перші результати своєї роботи Volvo представила на Міжнародному автосалоні в Женеві в 2012 році.

«Ми відчуваємо справжню гордість, тому що ми змогли запропонувати ринку автомобіль, обладнаний подушкою безпеки для пішоходів, – заявив Томас Броберг – старший технічний експерт з безпеки Volvo Car Corporation.

За його словами, 7 датчиків, вбудованих в передній частині автомобіля, передають сигнали на блок управління. Коли автомобіль входить в зіткнення з об’єктом, передача сигналів змінюється. Блок управління оцінює параметри сигналів і, якщо система приймає рішення, що об’єктом перед автомобілем є людина, відбувається розкриття подушки безпеки. Петлі капота обладнані піротехнічними засобами. При активації системи цей механізм вибиває стержень петлі і вивільняє задню частину капота. У той же час, відбувається активація подушки безпеки, і вона наповнюється газом. В процесі наповнення подушка піднімає капот. Капот піднімається на 10 см і залишається в піднятому положенні. Додатковий простір між капотом і жорсткими компонентами моторного відділення дозволяють капоту деформуватися, створюючи ефект гасіння енергії удару при зіткненні з пішоходом.

У розгорнутому стані подушка безпеки повністю охоплює нижню частину лобового скла – приблизно на одну третину, а також нижню частину передніх стійок. На весь процес розкриття подушки безпеки йде кілька сотих секунди.

За даними компанії, система діє на швидкості від 20 до 50 км / год, так як 75% усіх зіткнень з пішоходами відбуваються на швидкості до 40 км / ч.

По матеріалам: motorpage.ru

Залишити відповідь

Share via