Прем’єр-міністр Яценюк сам пояснив, що мав на увазі виступаючи на німецькому телеканалі

0,,18176178_303,00пояснив, що мав на увазі, коли в ефірі німецького телеканалу ARD говорив про радянську «інвейжн як в Україну, так і в Німеччину». «Ми пам’ятаємо радянську окупацію після Другої світової війни України, Польщі, Угорщини, Чехословаччини та Східної Німеччини, країн Прибалтики. Таким чином, Радянський Союз робив це протягом тривалого періоду часу», — розповів Яценюк в інтерв’ю DW, яке буде опубліковане найближчим часом.

Сьогодні, за словами прем’єра, Росія вирішила окупувати Крим і Схід України. «Це неприйнятно. Це порушення міжнародного права. Це моє повідомлення», — наголосив Яценюк. Він також підкреслив, що Росія не має права порушувати міжнародні закони та «привласнювати» територію незалежної держави, «як зробив Радянський Союз після Другої світової війни».

Відповідаючи на запитання про результати поїздки до Берліна, Яценюк наголосив, що Україна відчуває підтримку німецького уряду і народу Німеччини. Також, за словами українського прем’єра, канцлерка ФРН Анґела Меркель «робить усе можливе, щоб зберегти мир і стабільність» у Європі та Україні, а також — для ескалації ситуації на Донбасі.