Пряма трансляція саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі (ВИДЕО)

У четвер-п’ятницю 28-29 листопада у Вільнюсі проходить саміт «Східного партнерства», на якому Україна та Європейський dalia-grybauskaite-63398070Союз планували підписати стратегічну для сторін Угоду про асоціацію.

Європейська громадськість з посилений інтересом спостерігає за перебігом подій на форумі, оскільки протягом цих двох днів низка країн мають укласти важливі угоди і підписати документи, від яких залежатиме вектор руху багатьох держав.

Саміт «Східного партнерства» мав стати історичним зокрема і для України. Очікувалося, що саме вона першою серед східних сусідів євроспільноти підпише Угоду про асоціацію і вільну торгівлю з Євросоюзом.

Однак рішення українського уряду призупинити процес підготовки до підписання старатегічного договору поклав кінець євроінтеграційним прагненням країни.

Тому після останніх подій у Києві саміт стане історичним хіба що для південних сусідів України. Молдова, а також Грузія парафують у Вільнюсі Угоди про асоціацію з ЄС, а підпишуть їх вже наступної осені.

Зазначимо, що у заході беруть участь понад 300 учасників — лідери громадянського суспільства країн «Східного партнерства» та Європейського Союзу, відомі діячі неурядових організацій, наукових центрів, міжнародних організацій допомоги та експерти політичних фондів.

По материалам: ipress.ua

Добавить комментарий