Пряма трансляція саміту “Східного партнерства” у Вільнюсі (ВИДЕО)

У четвер-п’ятницю 28-29 листопада у Вільнюсі проходить саміт “Східного партнерства”, на якому Україна та Європейський dalia-grybauskaite-63398070Союз планували підписати стратегічну для сторін Угоду про асоціацію.

Європейська громадськість з посилений інтересом спостерігає за перебігом подій на форумі, оскільки протягом цих двох днів низка країн мають укласти важливі угоди і підписати документи, від яких залежатиме вектор руху багатьох держав.

Саміт “Східного партнерства” мав стати історичним зокрема і для України. Очікувалося, що саме вона першою серед східних сусідів євроспільноти підпише Угоду про асоціацію і вільну торгівлю з Євросоюзом.

Однак рішення українського уряду призупинити процес підготовки до підписання старатегічного договору поклав кінець євроінтеграційним прагненням країни.

Тому після останніх подій у Києві саміт стане історичним хіба що для південних сусідів України. Молдова, а також Грузія парафують у Вільнюсі Угоди про асоціацію з ЄС, а підпишуть їх вже наступної осені.

Зазначимо, що у заході беруть участь понад 300 учасників – лідери громадянського суспільства країн “Східного партнерства” та Європейського Союзу, відомі діячі неурядових організацій, наукових центрів, міжнародних організацій допомоги та експерти політичних фондів.


По материалам: ipress.ua

Залишити відповідь