Венеру можна буде побачити на фоні Сонця.

Відомо, що раніше планета Венера представляла великий інтерес перед вченими, останні були впевнені в тому, що на ній є життя. Однак поява космічних кораблів повністю зруйнувала ці здогадки.

Весь світ дізнався, що навколо планети багато вуглекислого газу, тиск більше земного майже в сто разів, а середня температура над поверхнею – близько 450 градусів за Цельсієм. Після цих відкриттів інтерес до Венери згас, проте, сьогодні навколо цієї планети знову сконцентровано загальну увагу. Справа в тому, що практично на днях ця планета перетне сонячний диск і її можна буде побачити з Землі.

Такі транзитні проходження є надзвичайно рідкісними, тому що орбіти Венери і Землі майже не збігаються в площинах. Наступне таке проходження відбудеться тільки в 2117, в грудні. Астрономи, звичайно, не збираються втрачати таку можливість, і в черговий раз зроблять спробу більш точно визначити, яка венерианская атмосфера за складом. Тим більше, що готуються до відправки в 2018 році космічні телескопи не володіють такою чутливістю, щоб отримати потрібну інформацію. Справа в тому, що світло від цієї зірки дуже слабке і розрізнити його досить-таки складно. Тому з швидкого проходження Венери перед Сонцем учені збираються взяти все, що тільки можливо.

По матеріалам: t-human.com

Залишити відповідь

Share via