Що обрати — бездротову точку доступу (Wi-Fi) або розширювач діапазону мережі

Сьогодні немає людини, яка не знає, що таке мережа Wi-Fi та точка доступу Wi-Fi (тут і далі за текстом — ТД Wi-Fi). Однак не всі можуть зробити правильний вибір і вирішити, що для них є важливішим — встановлення Wi-Fi-ТД або розширювача зони покриття Wi-Fi. Щоб розуміти, у чому різниця, необхідно знати, які відмінності, переваги/недоліки мають обидва рішення.

Бездротова (Wi-Fi) точка доступу

Для корпоративних завдань використовується безліч різних пристроїв:

 • безліч планшетів;
 • смартфони;
 • мобільні ноутбуки;
 • офісні ПК та ін.

Всі подібні пристрої зручніше та вигідніше підключати до Wi-Fi-мережі, наявність ТД якої забезпечує гнучкість мережі та дозволяє підключати до неї більшу кількість необхідного мережного обладнання. ТД має певні позитивні властивості, є й недоліки.

Позитивні властивості Wi-Fi ТД

 1. Наявність бездротової мережі Wi-Fi забезпечує можливість одночасної роботи в мережі Інтернет безлічі різних пристроїв.
 2. Корпоративне Wi-Fi-середовище — це забезпечення безперервного зв’язку з інтернетом для всіх співробітників, що знаходяться в зоні покриття цієї мережі.
 3. Високий рівень продуктивності та збереження якісного сигналу, незалежно від загальної кількості розгорнутих бездротових ТД.
 4. Встановлення нових ТД у різних приміщеннях у межах єдиної мережі за умови наявності Ethernet-кабелю.
 5. Сумісність ТД Wi-Fi з PoE-стандартами.
 6. Можливість підключення до комутатора PoE за допомогою кабельного з’єднання з Ethernet, що вирішує і проблему електроживлення ТД — немає потреби прокладати нові електролінії або встановлювати електророзетки в різних місцях.

Є й інші корисні функції точок доступу Wi-Fi, наприклад — функція ACL або «контроль доступу», що забезпечує:

 • ідентифікацію санкціонованого доступу до мережі;
 • високий рівень функціональності/безпеки мережі;
 • ефективне керування всіма пристроями, підключеними до мережі.

До недоліків бездротових ТД відносять необхідність їх жорсткого підключення до маршрутизатора/комутатора за допомогою кабелю (мережевого). ТД, у разі відсутності електроживлення, може знадобитися інжектор/комутатор PoE. У деяких випадках також потрібно замінити пристрої на нові моделі, оснащені стандартом PoE.

Розширювачі діапазону

Такі пристрої дозволяють суттєво розширити радіус зони покриття бездротової мережі, що вже функціонує, відкриваючи і деякі переваги.

Переваги розширення зони покриття

 1. Налаштування мережі Wi-Fi з точками доступу є більш проблематичним, ніж встановлення та налаштування подовжувача діапазону мережі.
 2. Це дешевий та швидкий спосіб розширити територію покриття бездротової мережі.
 1. До недоліків такого рішення відносять:
 1. Сигнал, що походить від роутера, не завжди здатний забезпечити нормальну швидкість мережі Wi-Fi.
 2. Необхідність установки недалеко від маршрутизатора — збільшення дистанції між ними може спричинити втрату сигналу та переривання зв’язку з Інтернетом.
 3. Розширювач діапазону, що використовує той же канал зв’язку і частоту, які використовує основний маршрутизатор, є частим джерелом перешкод, що виникають у Wi-Fi-мережі.

Висновок із усього вищевикладеного простий:

 • якщо ви шукаєте недорогий спосіб розширити діапазон мережі Wi-Fi, вам цілком підійде розширювач діапазону;
 • якщо ви ставите за мету збільшення швидкості інтернету або маєте намір розгорнути Wi-Fi-мережу, купуйте бездротову (Wi-Fi) точку доступу.

Купити точку доступу Wi-Fi з безпечною та швидкою доставкою по Україні можна в інтернет-магазині компанії Comtrade.

Підпишись на нас в Telegram, щоб отримувати більше свіжих новин!