Чи буде зв’язок та інтернет у разі нових блекаутів: як підготувались мобільні оператори

Чи готові мобільні оператори до можливих нових відключень цієї осені та зими в Україні? Чи буде зв’язок та мобільний інтернет? 

Актуальне питання серед українців, які готуються до можливих блекаутів через атаку окупантів на енергетичну інфраструктуру України.

“Більшість абонентів матимуть зв’язок”, – оператори

Війна змусила українські компанії бути готовими до усіх можливих викликів. Від початку терористичних атак на енергетичну інфраструктуру України мобільні оператори працюють над забезпеченням підтримки безперервної роботи мережі.

Компанія lifecell нарощує кількість акумуляторних батарей та генераторів на технологічних майданчиках. Це допомогло б вирішувати проблему зі зникненням зв’язку та мобільного інтернету, коли вимикається світло, розповідають у прес-службі компанії.

“Лише за останні місяці ми забезпечили підключення ще понад 800 стаціонарних, партнерських та мобільних генераторів, які здатні забезпечувати роботу базових станцій без живлення. Готуючись до ймовірних блекаутів lifecell також замінив тисячі акумуляторних батарей на нові, більш ємні та витривалі, які здатні працювати без живлення 4-5 годин. І кожного дня ми продовжуємо цю роботу”, – йдеться у коментарі.

Компанія забезпечила генераторами всіх опорних технологічних майданчиків, які здатні тримати працюючою більшу частину мережі. Можна сказати, що альтернативного живлення базових станцій вистачить на підтримку роботи більшої частини мережі lifecell у випадку тривалого знеструмлення.

А ось чи буде у користувачів мобільний зв’язок у разі довготривалих відключень світла – відповідь на це питання залежить від тривалості відключень електроенергії та локації, де знаходитиметься абонент.

Vodafone оснастив автономним резервним живленням 100% своїх майданчиків, на яких розташовані базові станції. Зазвичай ці батареї здатні підтримувати роботу без основного живлення до 4-5 годин.

Але під час масових і частих відключень ці акумуляторні батареї не встигали заряджатися, а за умов постійного недозаряду втрачали частину своєї ємності. Через це іноді після зникнення електроенергії базова станція вимикалася набагато швидше, кажуть у прес-службі компанії.

“Щоб забезпечити роботу обладнання зв’язку, компанія залучає всі генератори, які має в наявності. На вузлових майданчиках мережі встановлені стаціонарні дизель-генератори. Для живлення базових станцій використовуються мобільні генераторні установки”, – розповідає PR-директор компанії Vodafone Ukraine Вікторія Рубан.

Джерело