Як захистити дитину від домашнього насильства

Байдужість оточуючих часто призводить до того, що діти у родинах зазнають жорстокого поводження. Старі методи виховання, які вже давно є неприпустимими у цивілізованому світі, досі панують у багатьох, здавалося б благополучних сім’ях нашої держави.

Міністерство освіти стурбоване кількістю випадків домашнього насильства, яке призводить до отримання дітьми травм та навіть летальних випадків. Кожен навчальний заклад отримав наказ міністерства, у якому чітко визначені методичні рекомендації, яким чином діяти педагогам, коли вони помітили зовнішні прояви знущання над дитиною вдома.

У школі дитина перебуває понад третину часу, тож саме педагогічні працівники повинні придивлятися та прислухатися до дітей, якщо запідозрили насильницькі дії з боку рідних школяра, чи вихованця.

Методичні рекомендації містять перелік усіх видів домашнього насильства над дітьми та покрокові інструкції, як діяти вчителям та вихователям, якщо зафіксовано подібні випадки.

В першу чергу, адміністрації навчального закладу слід вести роботу серед підлеглих щодо необхідності протидії насилля у родинах учнів. Подібні заходи також будуть не зайвими і для батьківської громади. Якщо випадок насилля вже стався, то дитина має перебувати під особливим соціально-психологічним супроводом.

В начальному закладі обов’язково на видному місці має бути розміщена інформація про органи державної влади, до яких можна звернутися у випадках насилля у сім’ї. Класні керівники повинні всі телефони відповідних гарячих ліній розмістити у класному куточку, аби діти могли вільно скористатися цією інформацією.

Якщо педагогічний, технічний чи медичний персонал навчального закладу помітив ознаки насильницьких дій щодо дитини, то слід негайно сповістити про це адміністрацію та соціально-психологічну службу та діяти спільно.

Спершу слід провести довірливу бесіду з дитиною. Її слід переконати, що не треба замовчувати проблему, і тим паче боятися говорити про це. Якщо факт насилля підтвердиться, то наступним кроком має стати бесіда з батьками, або особами, що їх замінюють, щодо неприпустимості подібних методів виховання. У найскладніших випадках необхідно залучати соціальні служби, або правоохоронців.

Соціально-психологічна служб складає план корекційної роботи з дітьми, які постраждали від насильницьких дій, а адміністрація має поставити цю родину на внутрішній облік та тримати на особливому контролі.

Джерело https://vseosvita.ua/news/domasne-nasilstvo-so-robiti-vcitelam-2579.html