Виховуємо чуйність і доброту: практичні поради

Усі батьки і педагоги мріють, щоб діти зростали сповнені доброти, турботливості та емпатії. Виховання хорошої людини – процес тривалий і складний. Пропонуємо сім невеликих порад, втілення яких стане ще однією сходинкою у формуванні кращих якостей особистості.

1. Допомагаємо однокласникам. Привчайте дітей не буди байдужими до своїх товаришів. На власному прикладі показуйте, що завжди варто допомагати. Наприклад, дитина впустила пенал, або ще якусь річ, тож варто допомогти зібрати речі. Хтось пропустив важливу тему, допоможіть зрозуміти навчальний матеріал.

2. Кращий вчитель – книга. Для дітей існує велика кількість віршів, оповідань, повістей про дружбу та добро. Читайте їх у класі, співпрацюйте з бібліотеками, нехай діти вчаться співчувати персонажам літературних творів. Дуже гана ідея – організовувати детальний розбір та обговорення прочитаної літератури.

3. Лист-подяка. Слово має дуже велику цінність і силу. Дуже часто діти е помічають того, скільки всього роблять для них близькі. Навчіть дитину бачити і цінувати те добро, яким вони зазвичай оточені. Попросіть їх написати вдячного листа матусі, татові, бабусі, дідусеві чи бібліотекарю, кухарю, словом кому завгодно, хто робить життя кращим.

4. Благодійність. Нас завжди оточують люди, для яких мрією було б те, що у нас є, але нам не потрібне. Організуйте проект, наприклад «Теплий одяг дітям», або «Іграшка для дитбудинку». Можна провести благодійну виставу, зібрані кошти від якої віддати на благочинність.

5. Тепло власними руками. Найкращий спосіб виявити любов для близьких – це зробити для них якусь річ власними руками. Можна зв’язати шарфик, рукавички, шкарпетки та подарувати близьким. Якщо дитині важко створити велику річ, можна почати з дитячих речей, маленьких за розміром.

6. Захист довкілля. Світ, який нас оточує дуже вразливий. Привчайте дітей, не зривати квіти, не нівечити гілочки, не галасувати у лісі навесні та влітку. Залучайте їх до благочинних проектів з захисту тварин. Також не зайвим буде прищеплення бережливого ставлення до використання ресурсів.

Те, яким буде суспільство надалі зараз цілком залежить від того, якими ми виховаємо дітей. Навчити дитину доброті – це, мабуть найголовніша і водночас найскладніша справа. Пам’ятайте, що дитина віддзеркалює те, що бачить навколо. Намагайтеся в першу чергу постійно створювати дружню атмосферу у родині,у школі і тоді все буде гаразд!

Джерело https://vseosvita.ua/news/8-sposobiv-navciti-ditinu-buti-dobrou-i-cujnou-2689.html