Українська десятикласниця підкорила Китай

Учениця гімназії східних мов №1 здобула перемогу в Міжнародному конкурсі учнів «Китайський міст», який проводився вже одинадцятий раз за рахунком. Київською школяркою Євгенією Халабаджах був продемонстрований дуже високий рівень знань китайської культури та мовних традицій.

Щороку до програми даного конкурсу приєднуються кілька сотень команд з різних країн світу. При цьому змагання проходять з метою визначення кращих фахівців в області знань мови, музичних традицій, історії та літератури Китаю. В ході змагань Євгенією були обійдені 110 приймають участь команд, всі етапи були нею успішно подолані.

Дівчині дісталися в нагороду кубок, грамоти, а також, що особливо цінно, грант на проходження безкоштовного навчання в університеті Китаю протягом одного року.

Євгенія написала на своїй особистій сторінці у Фейсбук: «Ми це зробили! Спасибі кожному окремо і всім разом! Сила в єдності! Безмірно щасливі, що наша країна знову перша!»

Китайський міст-назва Міжнародного конкурсу, призначення якого полягає в додання популярності китайській мові і літературі в усі світі. Змагальна програма поділяється на кілька основних етапів. Перш за все учнями здається письмовий тест на визначення рівня знань китайської літератури і культури. Другий етап має на увазі розповідь конкурсантів про себе, підготовка невеликого уявлення на обрану раніше тему. Третім етапом конкурсу є творчі змагання. Учасники на свій власний вибір демонструють членам конкурсного журі свої таланти в якій-небудь області.

Після того, як всі етапи закінчуються, на розсуд журі обираються двадцять команд, по п’ять на конкретний континент. Далі змагання тривають на півфінальній стадії. Тут від учнів потрібна демонстрація знання китайських віршів і приказок, що вибули на даному етапі в подальшому беруть участь в екскурсійних і культурних програмах. На п’ятому етапі змагаються десять команд, по дві в континенту. Учасники детально вивчають культуру і традиції Китаю в давнину, змагаються в історичних знаннях.Переможниці в рамках кожного окремого континенту обираються після триденного змагання-саме вони стають фіналістами. Він проводиться у формі яскравої сценічної вистави, після завершення якої журі обирає переможця і нагороджує його призом — безкоштовним навчанням в університеті Китаю за обраною самим конкурсантом спеціальності.

При проведенні фінальних змагань також нагороджуються учасники, що набрали максимальну кількість балів при голосуванні в плані визначення глядацьких симпатій, а також ті, хто був кращим на попередніх етапах конкурсного змагання.