Поради для НУШівців: 5 способів навчитись рахувати

Всеосвіта” продовжує серію матеріалів про те, що обчислення для дітей може бути не тільки необхідним, а й цікавим! Ми вже ділилися із вами інформацією на цю тему та готові розповісти про нові математичні ігри. Ці уроки стануть у ваших школярів улюбленими!

Спосіб №1

Рахуємо з яйцями

Підготуйте 10 жовтих контейнерів від “Кіндер сюрпризів” та нанесіть на них приклади. Відповіді нанесіть на дні секцій картонної коробки від звичайних, не шоколадних яєць. Готові набори й стануть матеріалом для уроку. Діти мають підібрати правильну зону та розмістити в ній “яєчко” з прикладом.

Спосіб №2

Посуд з числами

Щоб полегшити дітям процес обчислення, візьміть звичайні паперові стакани. На деяких з них напишіть всі цифри (від 0 до 9), на інших – дії, тобто + для додавання, – для віднімання та =. Прокручуйте стаканчики, щоб число збільшувалося або зменшувалося. Таким чином можна поступово перейти й до вправ з двозначними та навіть трьохзначними числами.

Спосіб №3

Долоні в поміч

Якщо вашим учням поки що складно швидко та правильно рахувати, їм знадобляться помічники. Це можуть бути самі звичайні долоні! Покажіть малюкам як обвести свої руки на кольоровому папері та допоможіть вирізати їх. Тепер долоні треба приклеїти до основного паперу, крім пальців. Вони будуть клапанами, які можна загинати чи розгинати в залежності від того на додавання ваш приклад чи на віднімання.

Спосіб №4

Архімедове дерево

Виріжте паперове дерево та зробіть 3 квадратні розрізи у стовбурі. Далі вам знадобиться пластилін або інший схожий матеріал, в двох кольорах. З нього потрібно сформувати кульки. Після цього виріжте паперову стрічку, на якій напишіть числа 2-12.

Кожен школяр має особисто кидати гральні кубики (за нашими правилами – 2, але можна й більше) та викладати таку кількість однокольорових кульок, яка випала йому. Те ж саме з іншими кульками. Тепер можна порахувати скільки всього вийшло кульок та ввести результат обчислень, рухаючи стрічку. Віднімання демонструйте за цим ж прикладом.

Спосіб №5

Математичне сонечко

Виріжте картонне коло та розділіть його на сектори за допомогою маркеру. У кожному з них напишіть приклад, а числа-відповіді до них приклейте на звичайні прищіпки. Можна практикувати як усний, так і письмовий рахунок, фіксуючи відповідь прищіпками.

Якою складною не була б наука, вона стане улюбленою, якщо викладач вкладатиме душу в свої уроки. Ми вдячні, що ви належите до тих педагогів, які вважають свою роботу власним призначенням.

Share via