Вибираємо бензиновий генератор

Бензиновий генератор – корисне та затребуване обладнання для заміських будинків, гаражів, невеликих майстерень, котеджів та складів, де часто трапляються неполадки з електроенергією, що забезпечує роботу освітлювальних приладів, побутових та електроінструменту, холодильних установок та іншого. Установки, що працюють на бензині, відносяться до побутового та напівпрофесійного обладнання та використовуються як резервні джерела енергії. Як вибрати та який купити бензогенератор, оптимальний за потужністю та набором функціональних можливостей ми розповімо в цій статті.

Потужність бензинового генератора

Відразу необхідно відзначити, що бензинові генератори, на відміну від дизельних установок, як правило невеликої потужності: їх можна умовно розділити на п’ять групи:

  1. установки потужністю до 1000 Вт;
  2. потужністю 1-3 кВт; 
  3. потужністю  3-4 кВт;
  4. потужністю до 5-10 кВт;
  5. понад 10 кВт.

При виборі бензинового генератора необхідно враховувати сумарну потужність всіх приладів та інструментів, які планується підключати до установки, до загального значення необхідно додати ще 20-25%, це й буде оптимальна потужність генератора.

Для побутового використання на дачі або в невеликому будинку при підключенні насоса та простих освітлювальних приладів достатньо генератора на 1,5-3 кВт, на приклад KSB 2800A від Konner&Sohnen або FOGO F 3001. Приватний будинок оснащений власною системою водопостачання та опалення, а також для майстерені та гаражі потребують потужніших моделей – на 7-9 кВт.

Тип охолодження двигуна

Тип охолодження двигуна – один із найважливіших моментів при виборі бензогенератора. Сьогодні виробники пропонують моделі оснащені системами повітряного та рідинного охолодження.

Найпоширенішими є генератори з повітряним охолодженням. Такі моделі потужністю 1 кВт будуть виглядати як системний блок комп’ютера – їх зручно брати із собою на природу, або використовувати на дачі. Генератор з потужністю 3 кВт важитиме близько 40 кг, легко помітиться до багажника звичайного міського автомобіля. Установки на 10 кВт та більше транспортуються у кузові вантажної машини та вивантажуються за допомогою навантажувача. Вони зазвичай оснащуються рідинним охолодженням.

Час роботи

Важливою характеристикою будь-якого бензинового генератора є час безперервної роботи. І в цьому плані моделі з рідинним охолодженням здаються більш функціональними. Влітку за високої температури генератору з повітряним охолодженням необхідно «відпочивати» 2-3 години після 8-10 годинної роботи. Для моделей із рідинним охолодженням такий відпочинок практично не потрібен. У зимовий час обидва типи генераторів можуть працювати постійно.

Частота обертів

Як і дизельні генератори, бензинові моделі можуть бути низькооборотними – до 1500 об/хв., так і високооборотними – до 3000 об/хв. Моделі першої групи видають при роботі менше шуму, придатні для тривалої безперервної експлуатації, генератори другого типу підійдуть, коли сумарний час роботи на рік не перевищує 500 мотогодин.

Тип запуску

Зазвичай менш потужні побутові моделі заводяться вручну, а генератори потужністю понад 10 кВт – за допомогою ключа чи кнопки. Однак і для малих генераторів краще вибирати автоматичну функцію запуску, оскільки в зимовий час, коли обладнання довго простоювало, а рідини загуснули, смикання мотузки може стати справжнім випробуванням.

Фазність

При виборі бензинового генератора необхідно звернути увагу до його фазність. Якщо ви збираєтеся підключати лише однофазні прилади, то генератор потрібний відповідний. Але якщо планується підключати хоча б один трифазний прилад, варто звернути увагу на трифазні моделі.

Шумоізоляція

Навіть непотужний прилад при запуску видає багато шуму. Тому фахівці рекомендують купувати бензинові генератори у спеціальному металевому корпусі із шумоізоляцією.

Однак у такого рішення є свої недоліки: установка нагрівається до критичної позначки вдвічі швидше, кожні 3-4 години роботу генератор повинен «відпочивати» не менше 1-2 годин.

Рекомендації щодо експлуатації

Вибравши оптимальний варіант бензогенератора, необхідно навчитися правильно обслуговувати його, щоб установка працювала стабільно за будь-яких погодних умов та будь-яких навантажень.

Кожні 3 тисячі годин необхідно проводити профілактичний огляд генератора, а через кожні 100 годин роботи необхідно міняти мастило у двигуні. Не варто забувати про додатковий «відпочинок», коли необхідна тривала робота установки – так ви уникнете перегріву та виникнення ще більших проблем.

Інтернет-магазин HITOK пропонує Вам величезний вибір електроінструменту, ручного інструменту та бензинових генераторів будь-якої потужності та комплектації. В нас Ви легко виберете корисний подарунок чоловіку на День Народження чи професійне свято. Ми швидко доставимо вашу покупку транспортними компаніями в межах України (Полтава, Чернігів, Дніпро), також доступна кур’єрська в містах Київ та Вінниця.