Проекти дерев’яних будинків: головне від derevodim

Жити в будинку, що побудований з дерева, дуже приємно та комфортно. Саме тому проекти дерев`яних будинків користуються таким попитом: вони екологічні, дуже красиві (навіть стандартному типовому проекту неважко надати оригінальні, індивідуальні риси), в такому житлі тепло взимку та прохолодно в спекотну погоду, вони швидко будуються, функціональні та технологічні.

Спеціалісти derevodim пропонують обрати одну з найбільш популярних технологій будівництва житла з дерева. Найбільш популярні каркасно-модульні конструкції, широким попитом користуються споруди з профільованого брусу, гібридні будівлі. Свої переваги є в житлі з клеєного, оциліндрованого та неоциліндрованого брусу.

Кожна технологія має свої вади та переваги, але загалом всі ці споруди мають характерні риси дерев’яного житла – комфорт, зручність, довговічність.

Особливості проектування та моніторингу

Створення проекту дерев’яного будинку складається з наступних етапів:

  • Робота над архітектурним проектом. Тут важливо поєднати бажання та вимоги замовника та реальні можливості ділянки, врахувати дані попередніх геологічних досліджень.
  • Проведення розрахунків просторових параметрів споруди. Відмінність роботи над проектом дерев’яних будівель полягає в необхідності врахувати наслідки гігроскопічності деревини, що викликає неминучі деформації матеріалу в залежності від температурних умов. Якісний проект передбачає проведення математичного моделювання поведінки всіх конструкцій будівля у різних умовах.
  • Створення деталізованих планів всіх приміщень будинку.
  • Планування інженерних рішень – прокладка комунікацій водопостачання, газу, електроенергії, вентиляції, опалення, каналізації.

Як і під час проектування всіх житлових будинків, проектна документація передбачає наявність пакету дозвільних документів, без чого неможливо розпочати будівництво та ввести будівлю в експлуатацію.

Співпраця з відповідальним проектувальником може позбавити замовника взагалі від зайвого клопоту та забезпечити авторський контроль на всіх етапах роботи над спорудженням будівлі – від створення проекту до здачі в експлуатацію. Зекономити на сировині допоможе співпраця з проектувальною фірмою, що має не тільки свої архітектурний, дизайнерський та інженерний відділи, але й будівничі, виробничі потужності та великогабаритний транспорт.