Верховна Рада змінила закон про відпустки: що зміниться

Йдеться про законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань”.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

За його словами, документ підтримали 273 депутати.

Метою ухвалення зазначеного законопроєкту є уточнення та осучаснення окремих норм законодавства, що регулюють питання надання та використання відпусток, – ідеться в пояснювальній записці до закону.

Основні зміни

Відтепер відпу стку при народженні дитини надаватимуть не пізніше 3 місяців з дня народження. Батьку, який не перебуває у шлюбі з матір’ю дитини, така відпустка надається після отримання рішення суду.

Збільшено загальний максимальний термін надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин. Вона надаватиметься до 30 календарних днів на рік.

Щорічна відпустка може бути поділена на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менш як 14 календарних днів, не тільки на прохання працівника, а й за необхідності у роботодавця.

Зазначається, що в період воєнного стану роботодавець може відмовити в наданні будь-якого виду відпусток, якщо працівника залучено до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, виконання робіт, виробництва товарів оборонного призначення або виконання мобілізаційного завдання (замовлення). Виняток: відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, а також для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Також передбачено відпочинок для демобілізованих військових. У них буде 60 робочих днів із виплатою двомісячного грошового забезпечення.