Податки з доходів: кому доведеться заплатити 2022 року

Українці, які мають додатковий дохід, в 2022-му мають заповнити декларації у податковій. Із зарплати роботодавець сам вираховує податок та сплачує його, а от з іншого заробітку платити до бюджету українці мають самі.

Податкова декларація згідно закону подається до 1 травня (у зв’язку з карантином можуть бути відстрочки) до податкової за місцем своєї реєстрації. Там також допоможуть розрахувати розмір податкового зобов’язання.

Чому важливо сплатити податки?

Вже з 2022-го в Україні з’являться непрямі методи контролю платників податку. Фактично фіскали зможуть контролювати витрати. І якщо виявиться, що офіційної зарплати не вистачає на те, щоби пояснити свої витрати, податок можуть донарахувати.

Що ще треба знати?

До вересня 2022-го також є можливість узаконити (заповнити нульову декларацію) свої заощадження, нерухомість, авто, які вже зароблені в тіні. Інакше податківці також можуть запитати: де взяли гроші на купівлю будинку. Таке питання може виникнути при спробі продати свій будинок та купити новий.

Скільки доведеться заплатити?

Наприклад, українець. який здає свою квартиру за 10 тис. грн, за рік має сплатити до бюджету 21,6 тис. грн податку. Ставка складає 18% (прибутковий податок).

Нагадаємо, як писав OBOZREVATEL, також з 1 вересня українцям почали нараховувати штрафи за несплату податків на квартиру. Розмір штрафу залежить від того, наскільки сильно було прострочено платіж.

Ті, хто не може заплатити, мають право звернутися по розстрочку. Для цього потрібно звернутися до своєї податкової за місцем реєстрації.

Також наступного року мінімальну зарплату запланували підвищити лише на 200 грн. Це викликало велику хвилю обурення як серед населення, так і серед експертів.

EN RU UK