Пенсійний стаж рахуватимуть по-новому: що придумали в Кабміні

В уряді України узгодили законопроект, який передбачає внесення деяких змін до Податкового кодексу України. Зокрема в ньому пропонується впровадити в Україні місячний період звітності, замість квартального, який діє зараз.

Відповідне рішення було затверджено в ході засідання Кабміну 29 вересня, — повідомило видання «Економічна правда».

В уряді заявили, що метою цього законопроекту є забезпечення своєчасного обчислення страхового стажу громадян та призначення пенсій або інших соцвиплат.

Цей законопроект був розроблений ПФУ за власною ініціативою.

Варто зазначити, що зараз платникам податків передбачена квартальна звітність. Звіт потрібно подавати протягом 40 днів після закінчення звітного кварталу.

Але внаслідок об’єднання звітності Єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб з квартальним періодом звітності зараз спостерігається наступне:

  • відстрочка (від 1 до 3 місяців) надходжень до реєстру відомостей про заробітну плату співробітників, сплату ЄСВ, страховий стаж та несвоєчасність включення звітних періодів для розрахунку соцвиплат (тимчасова непрацездатність, безробіття, нарахування пенсії)
  • ослаблення платіжної дисципліни в частині суми єдиного внеску
  • зміщення терміну (від 1 до 3 місяців) розрахунку показників середньої зарплати, з якої сплачено страхові внески
  • неможливість проведення своєчасного щомісячного аналізу основних показників, що впливають на наповнення Пенсійного фонду.
  • Саме це, за словами глави Мінсоцполітики Марини Лазебний, і стало причиною для зміни Податкового кодексу.
EN RU UK