Вінницьку санавіацію «озброять» гелікоптером

Протягом 2011 року майже половину викликів швидкої допомоги припадало на виїзд хірургів. На другому місці – кардіологи. За словами начальника управління охорони здоров’я та курортів Вінницької облдержадміністрації Лідії Діденко, 17 відсотків смертності – від інфарктів.

– Минулого року було більше 4 тисяч викликів щодо інсультів, більше тисячі з них закінчились смертю пацієнта. Тому можна з упевненістю говорити про вкрай важливу вчасну допомогу. А тут без санавіації не обійтись, – наголошувала Лідія Олексіївна.

Нині медики Вінниччини користуються винятково автотранспортом. Але у Бершадь, Чечельник, Піщанку, Теплик їхати дуже довго. Тому обласна влада продовжує роботи з відновлення діяльності санавіації.

-У нас уже є один літак санавіації, – розповів губернатор Вінниччини Микола Джига. -Найближчим часом загін обласної санавіації доповниться ще й оснащеним гелікоптером. У разі катастрофи чи серйозної ДТП медики зможуть дістатись на місце аварії, надати необхідну першу допомогу та доправити потерпілих до лікарні за найкоротший час, – додав Микола Васильович.

За попередніми даними, має бути використаний гелікоптер марки Мі-2 або Мі-8. І хоча вартість пального гвинтокрилих машин більша на 20%, проте їм не потрібне поле для посадки розміром 400 на 20 метрів, як літаку.

Нагадаємо, на початку липня літак АН-2 вінницької санітарної авіації здійснив перший рейс – на Бершадь. Тоді до хворих Бершадської районної лікарні доставили двох лікарів – невролога та кардіолога.

 

vinnitsaok.com.ua 

Залишити відповідь

Share via