“Вінницький авіаційний завод” відновлює роботу

Державне підприємство «Вінницький авіаційний завод» впевнено бореться зі статусом організації-банкрута. Ситуація, що склалася на заводі, та стан погашення боргів із оплати праці перед працівниками знаходяться на постійному контролі облдержадміністрації.

Так, відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» між обласною державною адміністрацією та ВАТ «Мотор Січ» 10.02.2011 року було укладено Меморандум про співпрацю щодо сприяння створенню організаційних, економічних та інших умов, необхідних для реалізації процедур відновлення платоспроможності підприємства.
Наступним важливим кроком стала ухвала Господарського суду Вінницької області про порушення провадження справи про банкрутство ДП «Вінницький авіаційний завод» від 17 лютого 2011 року, ініційована заявою Державної податкової інспекції у м. Вінниці.
В рамках процедури санації, що була відкрита 05.07.11р., інвестором виступає ВАТ «Мотор Січ». Ухвалою Господарського суду Вінницької області від 15.05.2012 р. було затверджено план фінансового оздоровлення підприємства, яким передбачається повне погашення кредиторської заборгованості впродовж одного року з моменту його затвердження.
Усвідомлюючи важливість відновлення роботи та подальшого розвитку на території міста Вінниці літакобудівної промисловості, Вінницька міська рада своїм рішенням звільнила авіаційний завод у 2012 році від сплати земельного податку, що звичайно прискорить темпи виходу підприємства з фінансової кризи.
ДП «Вінницький авіаційний завод» має 50-річну історію і може пишатися своєю унікальністю, оскільки є єдиним авіаремонтним підприємством в Україні по ремонту літаків АН-2, Як-18Т, Як-52 і гелікоптерів Ка-26. На заводі розроблені нові сучасні технології контрольно-відновлювальних робіт літаків АН-2 і гелікоптерів Ка-26 з метою використання невідпрацьованих авіатехнікою ресурсів і здешевлення вартості ремонту.
Поступово підприємство відновлює виробничу діяльність. За січень-червень 2012 р. вироблено товарної продукції на суму 1,94 млн.грн.
На початок поточного року борг із заробітної плати на ДП “Вінницький авіаційний завод” складав 1239,7 тис.грн. Протягом 5 місяців було погашено 406,7 тис.грн. (до 01.01.12 р. скорочення на 32,8%), залишок боргу станом на 01.06.2012 року складав 833 тис.грн.
В результаті проведення відповідних заходів, за попередніми даними, станом на 1 липня 2012 р. на підприємстві повністю погашено заборгованість із оплати праці перед 144 працівниками. Про це повідомляє Урядовий портал.

 

regionews.com.ua 

Залишити відповідь

Share via