У Вінниці “виловлюють” курців

Теоретично людина порушує закон, якщо курить будь-де, де немає таблички “Місце для куріння”

Погрітись у парку чи сквері на лавочці під весняним сонечком із цигаркою у руках у вінничан не вийде. До курців тут же підходить наряд міліції. Як-то воно далі, побачила вінничанка Ірина, яка подалась до парку у суботу. Коли прийшла, то побачила, що її друзі вже сваряться з міліціонерами.
– Думаю, пиво п’ють чи що? Ні. Виявляється – за куріння до них причепились, – розповідає Ірина. – Хвилин 20 міліціонери умовляли моїх друзів підписати протокол, обіцяли у відділок забрати. І нарешті кажуть, що на перший раз відпустить, а якщо зловляться удруге – будуть платити штраф. Міліціонери пояснили: парк це громадське місце, де гуляють діти. Відтак курити тут заборонено. На моїх очах один протокол все ж оформили – батько з дитиною гуляв і – курив. Оформили протокол і відпустили.
Як розповів старший інспектор відділу охорони громадського порядку УМВС України у Вінницькій області майор Андрій Пацюк, згідно із законом України “Про заходи щодо попередження та зменшення споживання тютюнових виробів”, куріння у громадських місцях вважається порушенням. А громадське місце – це парк, ресторан, вулиця, проїжджа частина, під’їзди тощо… З початку року правоохоронці вже склали 214 протоколів за куріння у громадських місцях.
– Спершу людині роблять зауваження, – пояснює Андрій Пацюк. – Якщо людина не бажає прислухатися до слів правоохоронців, тоді працівник міліції повинен діяти винятково у межах правового поля і відповідним чином документувати це правопорушення.
Парадокс у тому, що у законі нечітко виписані ті самі заборонені для куріння місця. Теоретично людина порушує закон, якщо закурить будь-де, де нема таблички “Місце для куріння”. Про таку табличку має подбати власник “місця”. Якщо це бар-ресторан – то адміністрація закладу, а у випадку скверів-парків – міська рада. І встановлена навіть на вулиці попільничка від штрафу не врятує, якщо поряд не буде таблички. Згідно із законом, міліціонери не мають права змушувати власника визначити такі місця для куріння.
Як інформував Максим Мартинюк, директор департаменту архітектури, містобудування і кадастру Вінницької міської ради, цілком ймовірно, що місця для куріння у Вінниці будуть визначені у цьому році.
– Я не проти того, щоб у нас, як у Швейцарії, всі курили там де дозволять, – каже Максим Мартинюк. – Але потрібно все це інтегрувати у систему туристичної, і не тільки, навігації по місту. Цього року ми створимо (принаймні у центральній частині міста) систему вказівників. Можливо, біля лавочок повісимо таблички “Місце для куріння”.
Але на курців чекає ще більш неприємний сюрприз, якщо Верховна Рада ухвалить новий закон “Про куріння у громадських місцях”, який зараз активно обговорюється. За цим законом, штраф за куріння у громадському місці складе від 1000 до 10000 грн.

Таїса Олійник

По материалам misto.vn.ua 

Залишити відповідь

Share via