У Вінниці пройшов першотравневий націоналістичний марш.

Сьогодні у Вінниці пройшов націоналістичний першотравневий марш за соціальну рівність. Акцію організували автономні націоналісти. Участь у ході взяли близько 200 осіб. Прибули гості зі Львова, Тернополя, Сум, Чернігова, Києва, Миколаєва і навіть Москви.

Як повідомляє Gazeta.ua ,  в 10:00 люди почали збиратися на Музейній площі біля кінотеатру “Росія”. Перед початком маршу міліціонери спробували спровокувати націоналістів.

“Жирний міліціонер – Ващук В’ячеслав Альфредович підійшов і зірвав з хлопця маску і відразу ж розірвав її навпіл, – розповів 23-річний Максим Верба. – Хлопець нічого протизаконного не робив, просто надів маску і за цей міліціонер її порвав”.

Після таких дій міліціонера почалася словесна перепалка. Молодь вимагала від міліціонерів повернути 25 гривень за зіпсовану річ, начальник міліції Куций Юрій Іванович, на очах якого стався інцидент, заявив, що віддасть гроші і сховався від людей.

Після конфлікту молодь почала будувати свою колону. Попереду колони 5 хлопців тримали великий банер з написом “Геть наймане рабство! Народовладдя, революція, соціалізм OPIR.INFO”, з боків колони люди тримали банери з написами “Нація, Воля, Соціалізм”, “Клас проти класу за свободу і рівність”, “Незалежні націоналісти, за народні свободу і права проти олігархічного держави”, “Власність – крадіжка, конституція – брехня, єдиний вихід – класова війна”. Над головами майоріли червоно-чорні прапори, чорні прапори з Ідеєю нації і з кельтським хрестом і прапори з написом “Вольниця” – російське національний рух, і дві червоно-чорні розтяжки з соціальними закликами.

Колону супроводжували близько 40 міліціонерів. За словами одного з організаторів акції Сидорука Сергія, колона повинна була йти по проїжджій частині, проте міліціонери заштовхали людей на тротуар. Колона пройшла по вулиці Соборній та Хмельницьким шосе до площі Василя Стуса.

Люди вигукували гасла: “Нація! Воля! Соціалізм!”, “Геть міністрів, геть капіталістів!”, “Свобода! Рівність! Братство!”, “Влада радам, власність громадам!”, “Капіталізм – рабство, соціалізм – свобода” і інші.

Дорогою на площі Театральній націоналісти наздогнали парад комуністів, де було вдвічі менше людей.

“Влада нас ущемляє в наших правах. Кучку комуністів, які вже при смерті випустили на проїжджу частину і перекрили для них рух, а нам заборонили. Хоча ми офіційно подали заявку і попереджали про те, що хочемо здійснювати рух  по проїжджій частині”, – сказав Саша Павлюк.

Дорогою міліціонери ще намагалися змінити маршрут колони і повести людей дворами до місця закінчення акції, однак організатори заявили, що вони підуть так, як задумали.

“Наш Першотравень – це не свято праці і не свято миру, як до того довгі роки привчав нас режим СРСР і його сучасні буржуазні спадкоємці, – виголосив промову гість з Москви. – Наш Першотравень – це свято боротьби! Це свято нещадної класової боротьби за звільнення гнобленої капіталом праці.  Це свято боротьби всіх чесних людей за те, щоб земля, всі її ресурси і багатства, всі засоби виробництва належали народу, а не зграї капіталістичних кровососів: чиновників, міністрів, чекістів, поліцаїв, олігархів, банкірів і спекулянтів. Ми вимагаємо : владу народам! “.

Після акції всі активісти мирно розійшлися без інцидентів з міліцією.

Залишити відповідь

Share via