Гроші йдуть до вінничан

Європа виходить з кризи. Якийсь процент зі 130 мільярдів євро Греції й трильйона (!) європейським банкам дійде до вінницьких роботодавців і їх працівників
Минулого тижня Греція отримала доступ до 130 мільярдів євро від Європейського союзу. У той же час Європейський центробанк пообіцяв підтримати європейські банки трирічними кредитами на пів-трильйона (!) євро. Таким чином, Європа вливає гроші у свою економіку. І, безумовно, якийсь відсоток дійде й до вінницьких підприємств. А вони вже зможуть не тільки виготовити більше продукції, а й збільшити зарплати своїм працівникам.

Отже, дефолту Греції принаймні ще років вісім не буде. Афіни поступово будуть отримувати 130 мільярдів євро, і ці гроші Греція має витрачати на погашення своїх боргів (тобто вони «автоматично» підуть у інші країни). В обмін Греція пообіцяла скоротити державний борг зі 160% до 121% від свого валового продукту в 2020 році. Нагадаємо, що дефолт Греції мав би статися на майбутньому тижні (у неї не було грошей погасити облігації на суму 14,5 мільярда євро).

А ще Європейський Центробанк надасть гроші 800 європейським банкам – 529 мільярдів євро під 1% річних (прим. ред. – нам би такі кредити! J) Це вже другий раунд фінансування – перший відбувся наприкінці грудня в сумі 489 мільярдів. Таким чином, банки вже мають більше трильйона (!) євро і будуть надавати з них кредити підприємствам, купувати акції, облігації, – вливати гроші в економіку. Тобто, скоро на вінничан впаде золотий дощ з грошей. Ну, як не дощ, то легка морось – точно.

 

Олександр ЧОВГАН
RІA
0674302227, [email protected]іl.com

 

Залишити відповідь