170 мільйонів на Тяжилів

Вінниця знову взялася за енергоефективність. У місті розпочали ще один проект з енергозбереження. Вінничанам обіцяють: заходи по модернізації у двох мікрорайонах допоможуть «пригальмувати» зростання тарифів на теплопостачання по всьому місту

 

Тарифи на опалення у Вінниці зростатимуть не так швидко, як в інших містах. «Пригальмувати» подорожчання теплопостачання у нашому місті обіцяють за рахунок модернізації самої системи подачі тепла до будинків. Кошти на це 20 березня виділило Швейцарське бюро співробітництва в Україні в рамках реалізації відповідного меморандуму.

Бюджет – 210 мільйонів
Проект розрахований на три роки. За цей час у двох обраних мікрорайонах, а саме – на вулиці Карла Маркса і Тяжилові мають помінять застарілі теплотраси, встановити індивідуальні теплові пункти в будинках, школах та дитсадках і перевести котельню на вулиці Баженова на деревину.
– 20 березня Вінниця традиційно відзначає день визволення міста від фашистських загарбників. Думаю, тепер у нас буде ще один привід для відзначення цього дня – як дня визволення Вінниці від енергетичної залежності, – резюмував мер міста Володимир Гройсман після підписання меморандуму.
Відповідно до документа, швейцарська сторона виділяє 16 мільйонів швейцарських франків (близько 170 мільйонів гривень) на реалізацію заходів з енергозбереження у Вінниці, ще по два мільйони франків (22 мільйони гривень) мають скинутись міська рада і комунальне підприємство «Вінницяміськтеплоенерго».

Чому Тяжилів?
Заходи з модернізації системи теплопостачання проводитимуться у двох обраних мікрорайонах: вулиці Карла Маркса і Тяжилові.
– Ці мікрорайони обрані за результатами трьох попередніх робочих візитів швейцарської сторони до Вінниці, – каже директор департаменту міського господарства Василь Броварник. – Швейцарці розглядали наші напрацювання, але в них була вимога, аби заплановані заходи охопили цілий мікрорайон. Крім того, котельня на Тяжилові знаходиться на окраїні, що дозволяє забезпечити нормальний підвіз сюди деревини, на яку вона буде переведена. А на вулиці Карла Маркса розташована відреконструйована недавно котельня (її у свій час експлуатувало підприємство «Моріс», – прим авт.). Таким чином, фактично в усьому мікрорайоні: від вулиці Карла Маркса, включно з школами №№12 і 13 до вулиці Баженова будуть проводитися заходи з модернізації системи теплопостачання.

Що зроблять
На вулиці К. Маркса, 18а планується встановлення 49 індивідуальних теплових пунктів, перехід на двотрубну систему та заміна старих трубопроводів на попередньо ізольовані труби (загальною протяжністю 4,2 км). Крім того, на цій котельні буде встановлено систему «SCADA», яка надасть можливість здійснювати контроль за температурою, обчислювати споживання електроенергії, тепла, газу та води, а також контролювати параметри експлуатації та автоматизувати процес формування рахунків для споживачів.
На іншому інвестиційному об’єкті, котельні на вул. Баженова, 15, планують закрити дві малоефективні котельні (вул. Москаленка, 44 та 39), а мешканців та інших споживачів цих котелень під’єднають до мережі реконструйованої котельні. На ній мають встановити три нових газових котли загальною потужністю 18 MВт та два котли, які працюватимуть на деревині, загальною потужністю 6 MВт. Крім того, на котельні на вул. Баженова, 15 буде встановлено 53 індивідуальні теплові пункти та ту ж таки систему «SCADA». Планується також замінити більше 5,5 кілометрів старих трубопроводів на попередньо ізольовані.
– У рамках запланованих заходів планується заміна усіх застарілих теплотрас, – каже Василь Броварник.

Який результат
Протягом 20-21 березня швейцарські консультанти, представники компанії «First Climate» мають сформувати графіки робіт по запланованих в угоді заходах. Потім має розпочатися підготовка до тендерних закупівель.
– Це займе десь три місяці, – каже Василь Броварник. – Але підготовча робота уже ведеться. Зокрема, ми готуємо приміщення під індивідуальні теплові пункти.
За словами міського голови Володимира Гройсмана, завдяки запровадженню усіх передбачених заходів, при зростанні інших витрат, вдасться «пригальмувати» зростання тарифів на теплопостачання по всьому місту. Про зменшення тарифу мова не йде.
– За рахунок модернізації наше теплопостачальне підприємство менше вироблятиме тепла, а значить, і зменшить свої витрати, – пояснює Василь Броварник. – Наприклад, якщо з урахуванням можливого підвищення вартості газу і зростання інших витрат тариф необхідно було б підвищити на 20%, то після модернізації він підвищиться всього на десять відсотків.
Ще одна нагорода
Ще один аспект меморандуму: за підсумками його виконання Вінниця, як енергоефективне місто, може отримати «Європейську енергетичну відзнаку». А це вже має стати бальзамом на душу нашому міському голові особисто. Адже на таку відзнаку Вінниця, як не важко здогадатися, «замахнулась» першою в Україні.
– Аби Вінниця ефективно пройшла цей шлях, буде створена спеціальна Енергетична група, – каже представник швейцарської компанії «First Climate» Александр Люхінгер. – Група працюватиме над завершенням формування аналізу міського енергетичного опорного дослідження, оцінкою міської політики в галузі енергетики та розробкою плану дій зі сталого енергетичного розвитку.
Правда, як каже сам мер, для того, аби справді зробити нашу Вінницю енергоефективною, щоб провести аналогічні заходи по модернізації теплозабезпечення і в інших мікрорайонах, потрібно не менше 1,8 мільярда гривень.

 По материалам 20minut.ua

Залишити відповідь

Share via