Європа не буде застосовувати серйозні економічні санкції щодо України.

Таку думку висловив старший економіст Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Володимир Дубровський у коментарі кореспонденту ГолосUA.

За його словами, події навколо екс-прем’єр-міністра Ю. Тимошенко навряд чи стануть сигналом для застосування економічних санкцій з боку Європи, оскільки, в першу чергу, це відобразиться на простих громадян, а не на владі.

«Можуть бути точкові санкції щодо політичних діячів, чиновників, причетних до протиправних дій. Проти економіки самої країни європейці не підуть. Тому що це вдарить не стільки по самої влади, скільки по простим українцям », – підкреслив він.

Як зазначив експерт, в Європі не хочуть, щоб українці звинувачували Євросоюз у своїх бідах.

У той же час В. Дубровський додав, що багато років Євросоюз надавав Україна кредити для підтримки платіжного балансу країни.

Зараз же, не виключає він, від цього можуть відмовитися.

Також, за словами економіста, Євросоюз може відмовитися надавати якісь преференції для українських товарів.

«Але навряд чи це будуть серозні економічні санкції. Їх застосовували до відкрито диктаторським режимам. І застосовували до окремих галузей, за рахунок яких виживали ці режими. До такої галузі, наприклад, як нафтова. В Україні ж таких галузей теж немає ». – Додав В. Дубровський.

По матеріалам:  ГолосUA.com

Залишити відповідь

Share via