Під загрозою локдауну. Червона зона розширюється: ситуація в Україні

Локдаун в Україні вводять в областях, які потрапили в «червону зону» адаптивного карантину. На сьогодні під посилення обмежень потрапили вже чотири області — Івано-Франківська, Чернівецька, Одеська та Закарпатська.

Детальніше про ситуацію з коронавірусом в Україні — в матеріалі РБК-Україна.

«Червона зона»: де і чому ввели

«Червона зона» карантину вводиться в областях, в яких фіксується погіршення епідситуації. Передумовами для її введення є три фактори: завантаженість лікарняних ліжок три дні поспіль перевищує 65%, число тестів на 100 тисяч населення менше 300, кількість госпіталізацій — понад 60.

«Червона зона» починає діяти через два дні після її введення держкомісією.

На даний момент «червона зона» діє у трьох областях — Івано-Франківській, Чернівецькій та Житомирській. Ще в одній області — Закарпатській — «червона зона» введена сьогодні, але почне діяти з понеділка, 8 березня.

«Червона зона» без поїздів

В областях, які потрапляють в «червону зону» обмежують роботу поїздів. Так, з 00:01 7 березня буде призупинено рух приміських поїздів, які курсують по території Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Не курсуватимуть поїзди:

 • № 6418 Ходорів — Івано-Франківськ,
 • № 6425 Стрий — Івано-Франківськ,
 • № 6431 Івано-Франківськ — Коломия,
 • № 6402 Івано-Франківськ — Ворохта,
 • № 6403 Івано-Франківськ — Рахів,
 • № 6472 Коломия — Вадул-Сірет,
 • № 6452 Коломия — Заліщики,
 • № 6442 Коломия — Ворохта.
 • №702 Львів — Чернівці.

Продаж квитків в «червону зону» (Прикарпаття, Чернівці, Житомир) обмежена. Однак, якщо квитки куплені заздалегідь, ними можна скористатися.

Хто ще під загрозою

Згідно оновленими даними МОЗ, в «помаранчевій зоні» карантину знаходяться:

 1. Київ,
 2. Вінницька область,
 3. Донецька область,
 4. Запорізька область,
 5. Київська область,
 6. Львівська область,
 7. Миколаївська область,
 8. Сумська область,
 9. Тернопільська область,
 10. Хмельницька область.

При попаданні в «помаранчеву зону» нові обмеження не вводяться. Разом з тим, це сигналізує про погіршення епідситуації та загрозу попадання в «червону зону».

Мобільні госпіталі

Перший мобільний COVID-госпіталь в Україні розгорнули в Івано-Франківській області. Разом з тим, пацієнтів в ньому ще не розміщували. За словами місцевої влади, цей захід є превентивною мірою. Крім того, на Прикарпатті створили спецкомісію, яка перевірить всі лікарні, які приймають хворих з коронавірусом. Метою таких перевірок є виявлення точного числа зайнятих і вільних ліжок.

Про намір розгорнути COVID-госпіталь напередодні заявили і у Львові. Львівська область знаходиться в «помаранчевій зоні» і готується до погіршення епідситуації.

Школи переводять на дистанційне навчання: де і коли

Львів

У Львівській області з 9 березня школи переходять на навчання віддалено. А вже через тиждень дистанційного навчання, з 15 березня, школярі підуть на весняні канікули.

Одеса

З 15 березня на віддалене навчання переходять школи Одеси, але лише 5-11 класи. А з 22 березня одеські школярі йдуть на канікули.

Вінниця

Школи Вінниці йдуть на канікули вже з вівторка, 9 березня. Вони триватимуть до 15 березня включно

Ужгород

Школи Ужгорода були на канікулах весь цей тиждень. З вівторка, 9 березня, навчання поновлюється, але віддалено — дистанційно навчатимуться учні 5-11 класів, а молодші класи продовжать ходити в школу.

«Червона зона»

Івано-Франківськ, Чернівці та Житомир знаходяться у «червоній зоні», в якій рекомендується перевести школи на дистанційне навчання. Це стосується класів старшої школи.

Третя хвиля коронавірусу і загроза локдауну

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україну накрила третя хвиля коронавірусу, епідситуація в регіонах посилюється і «червона зона» розширюється. Він також не виключив, що в Україні знову можуть ввести локдан. Однією з умов третього локдауну Шмигаль назвав розширення «червоної зони» на більшу частину країни.

EN RU UK