Верифікація субсидій: незаконні виплати повернуть до держбюджету

Незаконні соціальні виплати можуть бути повернуті до державного бюджету. По кожному випадку проводиться додаткова перевірка, після чого будуть звернення в суд.

Про це сказав міністр фінансів України Сергій Марченко.

Як зазначив міністр верифікація — це повноваження Мінфіну. У 2020 році була отримана інформація для проведення верифікації виплат на загальну суму 455 млрд грн. По 1,6 млрд грн Мінфіном виявлені різні невідповідності інформації про отримувачів соцвиплат в реєстрах, базах даних і т. д.

«Ми розіслали близько 2,5 млн рекомендацій відповідним органам провести додаткову перевірку по кожному випадку. І за результатами цих перевірок повинні бути прийняті справедливі і обґрунтовані рішення щодо подальших виплат реципієнтам», — сказав Марченко.

За його словами, якщо оцінювати структуру порушень і невідповідностей, то в 70% випадках мова йде про житлові субсидії. Мінфін розіслав понад 1,7 млн рекомендацій, по пільгам — 506 тисяч, за соцдопомоги — 170 тисяч, за страховими виплатами — 4,8 тисяч, по безробіттю — 4,4 тисяч і по пенсійним виплатам — 46 тисяч рекомендацій.

«Допускаю, що в деяких випадках після додаткових перевірок органи, які нараховували виплати, можуть звертатися до суду про повернення коштів до бюджету», — повідомив міністр.

EN RU UK