Палатний: «Найголовнішим завданням підготовки змін до бюджету є підтримка соціально незахищених верств населення»

3235oПри підготовці змін до Державного бюджету України на 2015 рік уряд разом із народними депутатами повинні акцентувати увагу на дотриманні принципу соціальної справедливості та вдосконаленні механізмів бюджетної децентралізації шляхом передачі більших фінансових ресурсів місцевим бюджетам.

Про це у коментарі журналістам заявив народний депутат України, голова парламентського комітету з питань сімї, молодіжної політики та спорту Артур Палатний.

«Кабмін до 15 лютого 2015 року має внести на розгляд Верховної Ради пропозиції змін до Закону України про Державний бюджет, розраховані на основі перемовин із міжнародними фінансовими організаціями та імплементації раніше прийнятих податкових та бюджетних новацій. На сьогодні фінансовий кошторис країни – це тотальне згортання витрат, консервація соціальних стандартів та сувора економія на звичайних українцях. Задеклароване скорочення кількості податків і зборів насправді є номінальним і не передбачає зменшення податкового тиску. Тому найголовнішим завданням підготовки змін до бюджету є підтримка соціально незахищених верств населення, ліквідація пільг для представників олігархату, адресність соціальної допомоги бідним та економія коштів насамперед за рахунок заможних громадян. Таке поняття як податок на бідність повинне зникнути з бюджетного закону», — зазначив він.

Не менш важливим питанням внесення змін до Держбюджету-2015 народний депутат вважає зниження ступеня централізованості бюджету та передачу більших фінансових можливостей місцевим бюджетам.

«Децентралізація фінансової системи України повинна бути реальною, а не декларативною. Ми делегуємо місцевим органам влади більше повноважень, зобов’язуємо їх забезпечувати пільговий проїзд, харчування, інші соціальні пільги, проте не даємо для цього достатніх бюджетних ресурсів. Змінами до Закону про Держбюджет на 2015 рік слід передбачити посилення фінансової бази місцевих бюджетів та право вільно витрачати кошти на ті потреби, які місцеві громади вважатимуть пріоритетними», — наголосив Палатний.