Народні депутати можуть змінити скандальні закони про податок на нерухомість та нові автомобілі

27933Голова парламентського комітету з питань сімї, молодіжної політики та спорту Артур Палатний у коментарі журналістам розповів, що народні депутати готують свої пропозиції до деяких норм Податкового кодексу, зокрема стосовно нового транспортного податку та оподаткування нерухомого майна, які викликали суспільний резонанс та в умовах економічної кризи можуть викликати соціальний вибух.

«Вже зараз стає зрозуміло, що одночасно із підготовкою змін до Державного бюджету на 2015 рік потрібно вдосконалювати деякі положення Податкового кодексу та ухвалені напередодні законодавчі ініціативи, які вводять нові податки для населення України. Для прикладу, ніде у світі не оподатковуються автомобілі, виходячи із показника обєму його двигуна. Така практика приведе до того, що додатковий фінансовий тягар понесуть власники недорогих автомобілів, в той час як багаті українці уникнуть оподаткування своїх розкішних яхт та іномарок», — зазначив він.

Палатний також сказав, що Комітет ВР з питань сімї, молодіжної політики та спорту продовжує працювати над поправками до держбюджету та буде вимагати посилити соціальний захист найбільш вразливих верств населення.

«Одним із нових податків, який безпосередньо вдарить по кишенях рядових українців, є оподаткування нерухомого майна. Хоча у порівнянні з початковим варіантом законопроекту там зявилися певні пільги для малозабезпечених та соціально незахищених громадян, проте цього недостатньо. Ще у грудні 2014 року наш комітет вимагав від уряду виділити 200 млн. гривень для надання пільгових довгострокових кредитів молодим сім’ям та малозабезпеченим громадянам на будівництво та придбання житла, оскільки в бюджеті на такі видатки не було передбачено ні копійки. Переконаний, частину коштів, отриманих від збору податку на нерухомість, необхідно спрямувати на ці потреби. Члени комітету вважають, що значна частина цих коштів повернеться до державного та місцевих бюджетів у вигляді податків від доходів будівельників та внесків позичальників житла», — наголосив народний депутат.