У Туреччині побудують другий сухопутний канал — альтернатива Босфору

Початок будівництва судноплавного каналу “Стамбул” в обхід протоки Босфор, однієї з головних на сьогоднішній день водних артерій Європи, заплановано на кінець червня.

Про це заявив сьогодні в Стамбулі президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, виступаючи на церемонії відкриття нової телевежі, передає турецьке ІА “Анадолу”.

За словами турецького президента, новий канал підвищить геостратегічну важливість колишньої столиці Османської імперії.

“Безумовно, знайдуться ті, хто висловить стурбованість цим мегапроектом. Це нас не зупинить, – заявив глава Турецької республіки. – На правому і лівому берегах нової штучної водної артерії Туреччини будуть побудовані два міста. Ці міста прикрасять вигляд Стамбула”.

Нагадаємо, Ердоган є головним “ідеологом” будівництва каналу в обхід протоки Босфор.
Вперше про необхідність “дублера” Босфору Ердоган заговорив ще десять років тому під час перебування прем’єр-міністром Туреччини.

Потреба в додатковому водному шляху з Чорного в Мармурове море він обгрунтовував перевантаженістю протоки Босфор і небезпекою, яку представляють для екології і стамбульців судна, що перевозять небезпечні вантажі – нафту, хімікати і скраплений газ. Як відомо, протоку Босфор проходить через густонаселені і історичні райони мегаполісу, а новий канал, згідно з проектом, пройде через малонаселені передмістя Стамбула.

Крім цього, Ердоган стверджував, що новий канал стане хорошим джерелом поповнення державної скарбниці. Прохід суден через протоку Босфор, згідно з Конвенцією Монтре, майже безкоштовний, якщо не брати до уваги невеликі збори, які судновласники платять за лоцманську проводку і маяки.

Канал “Стамбул”, згідно з твердженнями турецького лідера, буде повністю контролюватися Туреччиною, і прохід по ньому не буде регулюватися ніякими міжнародними конвенціями, включаючи Конвенцію Монтре.

Share via