У центрі Стамбула прогримів вибух

150106183638_istanbul_suicide_624x351_epaВибух був влаштований бомбісткою-смертницею, яка висадила себе в повітря у відділку поліції.

Внаслідок нападу смертниці, що стався в туристичному районі Султанахмет, загинув один поліцейський, а ще один поранений, повідомили представники уряду Туреччини.

Напад скоєно в серці історичного центру міста неподалік музею Ая-Софія (Софійського собору) і Блакитної мечеті.

Губернатор Стамбульського округу Васип Шахін сказав турецькому телебаченню, що жінка розмовляла англійською з сильним акцентом, однак її громадянство та ім’я досі невідомі.

Це вже другий напад на поліцію Туреччини за минулий тиждень.

ВОЗ: в Северной и Южной Америке почти 3 миллиона зараженных

Наразі ніхто не визнав причетність до нападу.

Минулого четверга поліція заарештувала чоловіка, який жбурнув у групу правоохоронців гранати і відкрив по них вогонь. У тому нападі ніхто не постраждав.

Поліція перекрила район Стамбула, де стався напад.

За словами пана Шахіна, жінка, вбрана в нікаб, зайшла у відділок поліції, сказала офіцерам, що загубила гаманець, після чого здетонувала бомбу.

Внаслідок нападу ненадовго зупинився рух транспорту в районі площі Султанахмет, популярного місця серед туристів, яке щодня відвідують багато тисяч людей.

В Сальвадоре и Гватемале разбушевался шторм "Аманда", десятки жертв

Прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу сказав журналістам, що він наказав провести якнайповніше розслідування того, чи за цим нападом стоїть якесь угрупування.

Напад 1 січня в Стамбулі, що стався біля палацу Долмабахче, здійснило заборонене марксистське угрупувапння DHKP-C («Революційна народно-визвольна партія — фронт).

Угрупування, яке Туреччина, ЄС і США вважають терористичним, за час своєї діяльності від 80-х здійснило низку нападів на поліцію, працівників служб безпеки тощо. У 2013 році група здійснила напад на посольство США в Анкарі.

США: машина протаранила строй полицейских (Видео)

Однак це далеко не єдина загроза безпеці Туреччини, каже стамбульський кореспондент ВВС Марк Лоуен. На південному сході країни часто спалахують сутички між силами безпеки і угрупуваннями курдських сепаратистів. Крім того, на безпеці країни негативно відображається насильство в сусідній Сирії.

Туреччина перебуває в стані підвищеної готовності, каже наш кореспондент, а останній інцидент став черговим нагадуванням про численні загрози її безпеці.

150106172804_istanbul_attack