У центрі Стамбула прогримів вибух

150106183638_istanbul_suicide_624x351_epaВибух був влаштований бомбісткою-смертницею, яка висадила себе в повітря у відділку поліції.

Внаслідок нападу смертниці, що стався в туристичному районі Султанахмет, загинув один поліцейський, а ще один поранений, повідомили представники уряду Туреччини.

Напад скоєно в серці історичного центру міста неподалік музею Ая-Софія (Софійського собору) і Блакитної мечеті.

Губернатор Стамбульського округу Васип Шахін сказав турецькому телебаченню, що жінка розмовляла англійською з сильним акцентом, однак її громадянство та ім’я досі невідомі.

Це вже другий напад на поліцію Туреччини за минулий тиждень.

Наразі ніхто не визнав причетність до нападу.

Минулого четверга поліція заарештувала чоловіка, який жбурнув у групу правоохоронців гранати і відкрив по них вогонь. У тому нападі ніхто не постраждав.

Поліція перекрила район Стамбула, де стався напад.

За словами пана Шахіна, жінка, вбрана в нікаб, зайшла у відділок поліції, сказала офіцерам, що загубила гаманець, після чого здетонувала бомбу.

Внаслідок нападу ненадовго зупинився рух транспорту в районі площі Султанахмет, популярного місця серед туристів, яке щодня відвідують багато тисяч людей.

Прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу сказав журналістам, що він наказав провести якнайповніше розслідування того, чи за цим нападом стоїть якесь угрупування.

Напад 1 січня в Стамбулі, що стався біля палацу Долмабахче, здійснило заборонене марксистське угрупувапння DHKP-C («Революційна народно-визвольна партія — фронт).

Угрупування, яке Туреччина, ЄС і США вважають терористичним, за час своєї діяльності від 80-х здійснило низку нападів на поліцію, працівників служб безпеки тощо. У 2013 році група здійснила напад на посольство США в Анкарі.

Однак це далеко не єдина загроза безпеці Туреччини, каже стамбульський кореспондент ВВС Марк Лоуен. На південному сході країни часто спалахують сутички між силами безпеки і угрупуваннями курдських сепаратистів. Крім того, на безпеці країни негативно відображається насильство в сусідній Сирії.

Туреччина перебуває в стані підвищеної готовності, каже наш кореспондент, а останній інцидент став черговим нагадуванням про численні загрози її безпеці.

150106172804_istanbul_attack