Вибираєм принтер для дому

Одними з найбільш масових друкуючих пристроїв для дому та офісу, є по праву струменеві принтери.  Давайте розглянемо їх більш докладно. Отже, існує кілька технологій струменевого друку: фірми Epson і Brother використовують п’єзоелектричну технологію, Canon — крапельну, Lexmark і Hewlett-Packard — термоструйну.

Крапельна технологія, використовувана фірмою Canon — окремий випадок термоструйного друку, при якій викид чорнила здійснюється виключно за рахунок формованих газових бульбашок, що виникають при нагріванні чорнила. Якість термоструйной друку вельми висока, а технології виготовлення друкуючих головок близькі до технологій випуску мікросхем, що робить їх більш дешевими, ніж п’єзоелектричні і вони, як правило, вбудовуються в змінний картридж. Купити Картридж для такого принтера досить легко. Він виходить трохи дорожче, ніж ємність з чорнилом, проте «неоригінальні» розхідники вже не зможуть повністю вивести з ладу принтер.

Технології дуже близькі, і їх відмінності зводяться до того, яким чином краплі чорнила потрапляють з друкуючих головок на папір. Тим не менше, кожна технологія має своїми переваги і недоліки. Серед переваг п’єзоелектричної системи — можливість гнучкого управління розміром краплі, яке здійснюється на «електричному рівні», що спрощує отримання відбитків з високою роздільною здатністю. Крім того, надійність такої системи набагато вище, ніж у всіх інших систем струминного друку. Один з недоліків її — порівняльна дорожнеча друкуючої головки, тому вона, як правило, встановлюється в принтері, а не є частиною змінного картриджа. На жаль, п’єзоелектрична голівка «боїться» потрапляння повітря або використання неякісних чорнила. В обох випадках можлива закупорка сопел голівки і, як наслідок, необхідність заміни дорогої головки. Крім того, для підтримки друкуючої головки в робочому стані слід періодично роздруковувати що-небудь на такому принтері, інакше залишки чорнила можуть засохнути, після чого теж доведеться міняти головку.

При використанні термоструйной технології відбувається нагрівання чорнила до високої температури, і за рахунок тиску вони викидаються через сопла друкуючої головки. Процес нагрівання та охолодження повторюється кілька тисяч разів протягом однієї секунди.

Втім, незважаючи на використання різних технологій струменевого друку, побачити різницю між отриманими результатами зможе далеко не кожен.

Напевно, самим відповідним універсальним струменевим принтером для будинку є HP DeskJet 3745. Він займає небагато місця. Лоток для чистого паперу об’єднаний з лотком для виходу готових відбитків. Він підтримує Чотириколірна друк і дозволяє отримувати знімки досить стерпного фотографічної якості.

Строгий і функціональний дизайн HP DeskJet 6543 відмінно виглядає в кімнаті, оформленої в стилі Hi-Tech. Він дозволить швидко отримувати кольорові відбитки відмінної якості.

Для тих кому за службовим обов’язком або просто заради інтересу необхідно мати принтер при собі, можна запропонувати Canon PIXMA iP90, це дуже компактний принтер формату А4. Він може працювати від батареї. У нього гарна якість друку, але швидкість конечно не висока. І в нього є вбудований ІЧ-порт.