Цікаві факти про мурах

Існує більш 12000 видів мурах у всьому світі. Як же живуть мурахи?

Мураха може підняти в 20 разів більше власної ваги тіла. Якщо б першокласник був таким же сильним, як мураха, він би зміг підняти автомобіль!

Матка мурах може жити напротязі  кількох років, і мати мільйони дітей!

Мурахи не мають вуха. Мурахи «чують», відчуваючи коливання землі через ноги.

Коли мурахи боряться, то, як правило, до смерті!

Живучи, мурахи залишають сліди феромонів, щоб вони знали, де вони були.

Королева мурах має крила, які вони втрачають, коли перебираються в нове гніздо.

Мурахи не мають легені. Кисень надходить через крихітні отвори по всьому тілу, а вуглекислий газ виходить через ті ж отвори.

Коли королева колонії вмирає, колонія може вижити тільки через кілька місяців. Королеви рідко заміняються, а робітники не в змозі виконувати репродуктивну функцію.

Хоча вас може и засмутити те, коли мурахи пробираються у ваш будинок або коли ви влаштовуєте пікнік, але мурахи виконують роль медика для навколишнього середовища. Вони є соціальними комахами, а з цього і причина чому вони живуть у великих колоніях або в громадах. Залежно від виду, колонії мурах можуть складатися з мільйонів мурашок.

Є три види мурашок в колонії: королева, робочі мурахи самки і мурахи самці. Королева і самці мають крила, в той час як робітники не мають крила. Королева є єдиною мурахой, яка має змогу відкладати яйця. Роль самця мурашки відіграє функцію тільки парування з королевою для виродження майбутніх мурах, при чому  вони не живуть дуже довго після цього. Після того, як королева переходить в стадію дорослого життя, вона проводить решту свого життя, відкладаючи яйця! Залежно від виду, колонія може мати одну королеву або багато королев.

В колонії мурах також є солдати мурахи, які захищають королеву, захищають колонію, збирають або вбивають їжу, і атакують ворожі колонії в пошуках їжі і простору для майбутнього гнізда. Якщо вони перемагають іншу колонію мурах, вони забирають яйця переможеної колонії мурах. Коли яйця вкрадені, нові мурахи стають мурахами «рабами» для колонії. Деякі види робіт колонії включають: піклування за яйцями і дітьми, збирання їжі для колонії і будівництво мурашники або кургана.

Контролювати мураху задача не з простих, і не знання поведінки цих комах — це  головний біль для Вас і Вашого будинку. Мурахи можуть залізти навіть через дрібні тріщини, шукаючи воду і солодкі або жирні харчі в кухні, коморі або інших місцях. Колонія може жити відносно тривалий термін служби. Робочі мурахи можуть жити сім років, а королева може жити до 15 років. Колонії можуть налічувати від 300000 до 500000 особин, а цілі колонії можуть швидко змінювати місце проживання, коли під загрозою.

Ці та інші наукові факти читайте на науковому порталі Новини науки.

Все последние новости Украины сегодня и новости дня в мире на News UA