У кібершпигунів з’явився новий засіб з видобутку інформації

Вірус, що отримав назву Flame, заражає персональні комп’ютери і передає вкрадену з них інформацію на зовнішні командні сервери, що належать третій стороні.

Новий вірус несе велику загрозу в порівнянні з раніше відомими шкідливими програмами, так як здатний виконувати більш складні дії по зніманню інформації. Так, Flame може викрадати зображення на десктопі, будь-які файли і навіть аудіозаписи розмов, а також перехоплювати мережевий трафік.

На думку експертів «Лабораторії Касперського», цей вірус діє в інтернеті вже не менше двох років, але до цих пір не міг бути виявлений жодним захисним продуктом. При цьому не виключено, що зловмисники ведуть спостереження за своїми жертвами протягом довгого часу. На відміну від одноразового злому, таке спостереження (з подальшим використанням отриманих даних) загрожує великим збитком. Джерела зараження шкідливою програмою поки не були точно визначені, але під підозрою у фахівців знаходяться USB-пристрої і диспетчер друку (спеціальне ПЗ керування процесами друку). Також експерти припускають, що Flame може виявитися не єдиним виключно шкідливим додатком, протягом довгого часу уникав уваги борців з вірусами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *