Скребкові транспортери для котелень і елеваторів

Конвеєри скребкового типу використовуються для переміщення насипних, дрібно- і средньофракційних вантажів в самих різних галузях промисловості. З їх допомогою можна завантажити сипуче паливо в твердопаливний котел, подача зернових, висівок, комбікормів, шроту в елеваторах, а також олійних, технічних агрокультур та інших сипучих речовин і продуктів. Причому в порівнянні з шнековими (або гвинтовими) конвеєрами, скребки виграють в пропускній здатності і швидкості транспортування, і займають менше місця, завдяки оптимальному використанню всієї площі внутрішнього перетину.

Будова і принцип дії скребкового подавача

Скребковий транспортер являє собою нерухомий закритий каркас (цілісний чи з’єднаний секціями жолоб, або стрічково-скребкового виконання), всередині якого переміщається тяговий ланцюг з установленими скребками. Тягових ланцюгів може бути один або декілька. Їх ланки в основному занурені в насипний вантаж, хоча можуть бути прикриті захисними кожухами.

Подача конвеєром може здійснюватися як по горизонтальній прямій, так і під нахилом з фіксованим або регульованим кутом. Як правило, даний вид систем автоматичної подачі нереверсивний, тобто рухається тільки в одному напрямку.

Залежно від пило- та вологозахищеності конвеєри можуть бути розміщені на відкритому повітрі, під навісом, або в приміщеннях з відповідним рівнем запиленості і відносної вологості. У деяких випадках необхідно лише забезпечити навіс для приводної і натяжної частини транспортера від впливу опадів.

Використання скребкового транспортера спільно з опалювальним устаткуванням

Скребкові подачі все частіше знаходять застосування в котельні на твердому паливі, при організації механізованих паливних складів. Автоматичний прийом і подача в котли гранульованого або насипного палива з місця безтарного зберігання дозволяє забезпечити роботу котельних установок в цілодобовому режимі.

Сам склад розміщується безпосередньо поруч з котельнею, а його завантаження здійснюється найбільш зручним способом:

  • накидувачем;
  • ковшовим навантажувачем;
  • самоскидом;
  • та ін.

Управління котельним обладнанням може здійснюватися як вручну, так і за допомогою електронного блоку управління. При використанні автоматики завантаження відбувається в залежності від показань датчиків і контролера самого котла. Також на сьогодні все частіше використовуються системи віддаленої диспетчеризації, здатні контролювати і управляти роботою котельні навіть по мобільній мережі або через інтернет.