Нанотехнології.Розроблена нанорадіолампа на основі вакууму.

Електронні вакуумні лампи існували в історії приблизно до 1960-х років, але потім були витіснені транзисторами. Сьогодні ж приблизна ситуація торкнулася і останніх, тому що їх можливості вичерпані повністю і розвиватися цей напрямок далі вже не може.

Тепер починає діяти стара добра приказка – «все нове – це добре забуте старе». Іншими словами, вчені збираються знову повернути у комп’ютери й інші прилади лампи, але з однією умовою – зменшення їх до нанорозмірів.

Справа в тому, що вакуумні радіолампи з самого початку показали стійкість до перешкод і радіації набагато більше транзисторів. Але останні є дешевше, менше і легше. Тому вчені з центру Еймса в США вирішили спробувати розробити гібрид цих двох елементів – транзисторів і ламп. Нові нанорадіолампи були створені шляхом травлення по фотолітографічному методу. Нанолампа є, по суті, тріодом, що складається з затвора, стоку і витоку, які створюються шляхом травлення кремнієвої поверхні, допованих фосфором. Для роботи такої лампочки потрібна напруга в 10 В, що підійде для космічних і військових галузей, тому що лампи стійкі до радіації.

По матеріалам:  t-human.com

Залишити відповідь

Share via