Колір та його властивості.Кольоротерапія.

Лікування кольоротерапією здійснюється за допомогою колірного спектру. Наука ця древня і зародилася вона в Римі. Раніше люди поміщали в посудину з водою певних кольорів дорогоцінні камені. Через деякий час воду давали хворому пити. На кожен недуг був свій колір-лікар. Кольоротерапія в сучасному світі знайшла широку сферу застосування в психотерапії. Лікування кольоротерапією за способом впливу може бути двох видів:

– Медитація на колір. Для цього необхідно протягом певної кількості часу дивитися на колір і медитувати.

– Кольорорелаксація. Для релаксації необхідно колірна атмосфера і приємна музика.

Лікування кольоротерапією можна проводити з фахівцем або самостійно. Перед проведенням сеансу кольоротерапії, необхідно знати який вплив на людину робить той чи інший колір. Лікування кольоротерапії передбачає вісім основних:

Червоний колір . Він спонукає до дій. Вплив цим кольором сприяє виробленню червоних тілець у крові та зміцненню серця. Червоний колір розвиває в людині схильність до несподіваних дій і пристрасть. Він надає сміливість, мужність і бадьорість. Налагодити роботу печінки можна завдяки впливу червоним кольором. Однак надмірне вплив даного кольору в лікуванні загрожує проявом неспокою і нервозності.

Помаранчевий колір. Він покращує настрій, допомагає позбутися від депресій. Теплота жовтогарячого кольору знімає напругу. Надає позитивний ефект на легені, зір і різні залози. Вплив і лікування помаранчевим кольором покращує роботу травної системи. Надмірне вплив рідко призводить до негативних наслідків.

Жовтий колір. Це колір сонця. Вплив жовтим кольором ефективно бореться з депресіями. У лікування кольоротерапією вплив жовтим кольором можна комбінувати з впливом помаранчевим кольором, тому що помаранчевий колір виводить з депресії, а жовтий – не дає їй розвиватися. В зимовий та осінньо-весняний періоди будь-якій людині жовтий колір життєво необхідний. Позитивний вплив чинитиме жовтий колір, якщо його застосовувати в створенні інтер’єру свого житла. Хочете підняти собі і оточуючим настрій – використовуйте аксесуари в повсякденних нарядах.

Зелений колір. Він заспокоює, тонізує і оздоровлює. Вплив зеленим кольором нормалізує обмін речовин. У лікування кольоротерапією використовується всі існуючі відтінки зеленого кольору. Надмірне вплив зеленим кольором здатне викликати нерішучість і підвищення апетиту.

Синій колір. Він постає як антипод червоного. Будь-яка активність може бути загальмована, завдяки впливу синім кольором. Синій колір викликає сонливість, з його допомогою можна розслабитися. Він здатний допомогти при болях і високій температурі.

Фіолетовий колір. Він одночасно заспокоює і уповільнює всі процеси в організмі. Надмірне вплив здатне викликати втому.

Чорний колір. Вплив чорним кольором дарує відчуття влади, прославляючи власну гідність. Спілкуючись з іншими людьми, можуть виникати перешкоди, так діє чорний колір. Щоб уникнути негативного впливу чорного кольору, його слід розбавляти жовтим, червоним або рожевим.

Білий колір. Його вплив допомагає духовному очищенню. Завдяки білому кольору можна перестати сприймати події близько до серця.

При грамотному підході лікування кольоротерапією може дати позитивний результат.

Автор: Монастырева Ольга
По матеріалам: lady-mix.ru

Залишити відповідь

Share via