Північна Корея переходить на 4G

Відповідно до звіту місцевого новинного сайту Daily NK, Північна Корея нещодавно почала процес модернізації своєї мобільної мережі до 4G, використовуючи вживане обладнання, переважно закуплене Huawei.  Повідомляється, що ініціатива з оновлення почалася в жовтні, що передбачає капітальний ремонт існуючої мережевої інфраструктури 3G і створення основи для послуг 4G. 

Такі великі міста, як Пхеньян, Нампо, Пхьонсон, Сарівон, Вонсан і Хамхунг, пережили першу хвилю цього оновлення. Удосконалення включають встановлення ретрансляторів 4G, дистанційних моніторів і підсилювачів для радіопередачі та прийому, а також оновлені елементи керування обробкою сигналу на базових приймально-передавальних станціях.

Daily НК також повідомляє, що будівництво веж 4G вже триває в кількох регіонах. Мета полягає в тому, щоб до 2025 року завершити будівництво понад 80% запланованих стільникових веж. Наразі послуги 4G доступні в основному в центральних районах Пхеньяна.

Неназване джерело повідомило Daily NK : «Люди, які підписалися на нову мережу, кажуть, що сигнал дійсно хороший, без перерв під час перегляду інтранету або перегляду шоу».

Однак джерело додало, що існують обмеження, оскільки сигнал значно слабшає, коли користувачі знаходяться далеко від базових станцій. Повідомляється, що це призвело до деякого небажання північнокорейців переходити на 4G, оскільки мобільні пристрої в країні не повертаються автоматично до 3G у районах із поганим прийомом 4G.

З 26,2 мільйона населення Північної Кореї лише близько 28,3% мають телефонний зв’язок. Підхід країни до мобільних технологій історично відставав від світової тенденції, часто приймаючи технології старих поколінь.  Вони увійшли в еру 2G у 2002 році, задовго після глобальної хвилі 3G, і дотримувалися подібної моделі з 3G. Спостерігачі галузі підозрюють, що 4G і 5G підуть тим же прикладом.