Новий Android-вірус обходить захист відбитком пальця

На цей раз зловмисники навчилися обходити біометричний захист на смартфонах та планшетах.

Повідомляється, що вірус поширюється під виглядом найпопулярніших застосунків. Наприклад, дуже часто він ховається як інсталяційний файл браузера Google Chrome. І якщо раніше зловмисники наголошували на користувачів з Польщі та Австралії, то тепер вони активізувалися в Італії та Великобританії. Втім, стати жертвою може будь-який Android-користувачів, який необережно встановив шкідливу програму.

Спочатку вірус був виявлений на початку 2023 року і в основному був націлений на банківські та криптовалютні програми. З того часу автори продовжували його модифікувати, а в новій версії додали можливість відключати біометричний захист на пристрої жертви. Після встановлення шкідливого застосунку користувачеві відкривається HTML-сторінка, на якій обманом пропонується включити налаштування спеціальних можливостей. Це дозволяє зловмисникам обходити систему захисту, включаючи розблокування по відбитку пальця. Після того, як жертва використовує ПІН-код для входу, зловмисники просто крадуть його. Таким чином вони можуть отримати інші паролі.

«Ці поліпшення підвищують складність і адаптованість нової версії Chameleon, роблячи його більш потужною загрозою у світі мобільних банківських троянів, що постійно розвивається», — відзначають експерти.