MIUI зовні, екосистема всередині: огляд можливостей HyperOS

Xiaomi оголосила про плани розгортання прошивки HyperOS. Найближчими місяцями апдейт почне приходити на пристрої за межами Китаю. А з коробки система вже встановлена на Xiaomi 14 і 14 Pro. Зібрали найцікавіші функції оновлення.

Дизайн та екран блокування

Іконки додатків злегка освіжили: палітра кольору стала стриманішою і деякі елементи перемалювали. Різниця, втім, видно лише за прямого порівняння. Значно перероблено шторку швидких налаштувань. Кнопки Wi-Fi та мобільної мережі розташовані зверху, під ними помістили медіаплеєр, а також слайдери гучності та яскравості. При цьому всі опції тепер відображаються на одному екрані і перегортаються вертикально, а не посторінково.

Як і раніше, центр управління можна налаштувати під себе, вибравши потрібні перемикачі. Ще додано окреме меню Mi Smart Hub для підключених аксесуарів. У ньому зібрані гаджети екосистеми Xiaomi, що знаходяться поблизу. Крім того, у багатьох штатних утилітах (Галереї, Провіднику, Телефоні і так далі) основні розділи перенесли вниз, що зручно для користування однією рукою.

Обновили екран блокування. Для його персоналізації є безліч різноманітних пресетів з унікальними стилями годинників і шпалер. Кастомізувати локскрин не важко і самому. За рахунок ефекту глибини можна виставити годинник на задній план, частково прикривши його будь-яким об’єктом. Впровадили нові приємні анімації, розмиття та імітацію скляної текстури. Є набір базових міні-віджетів, включаючи дату, погоду та кількість кроків за день.

HyperConnect та зміни під капотом

HyperOS заснована на AOSP, але також має інтеграцію з фірмовою платформою інтернету речей – Xiaomi Vela. Це дозволяє запускати систему на різних гаджетах розумного будинку: від Mesh-аксесуарів до флагманських смартфонів і телевізорів. Підтримується понад 200 категорій пристроїв, 200 моделей процесорів та понад 20 файлових систем.

За допомогою функції HyperConnect прошивка безшовно синхронізується з учасниками екосистеми. Годинники, планшети, ПК та побутова техніка бренду одразу з’являються на панелі управління, коли знаходяться у зоні досяжності. Серед можливостей є спільні повідомлення та буфер обміну, керування дзвінками на будь-якому пристрої, трансляція зображення зі смартфона на ноутбук та автопідключення планшета до точки доступу з телефону.

Зручно розпочати роботу в додатку або файлі, а потім продовжити з того самого місця на іншому гаджеті. ІІ-алгоритм HyperMind проаналізує звички користувача та запропонує автоматичні сценарії при з’єднанні пристроїв. З інших корисностей: окремий регулятор гучності для повідомлень, чат-бот із штучним інтелектом Xiaomi AI Assistant та видалення об’єктів із фотографій.