Lenovo показала планшет-трансформер на Android: він перетворюється на Windows-ноутбук

Lenovo привезла на техновиставку CES 2024 незвичайний гаджет – трансформер ноутбук-планшет ThinkBook Plus Gen 5 Hybrid. Пристрої 2 в 1 для ринку гаджетів далеко не новинка, але цей пристрій виділяється наявністю одразу двох операційних систем і процесорів.

Без клавіатури це планшет на Android 13 з процесором Snapdragon 8 Plus Gen 1, 12 ГБ оперативної плюс 256 ГБ вбудованої пам’яті і батареєю на 38 Вт-год. У знімній нижній половині крім клавіатури розмістили процесор Intel Core Ultra 7, 32 ГБ оперативної пам’яті, SSD на 1 ТБ і акумулятор на 75 Вт-год. Екран в обох випадках від планшета – 14-дюймовий OLED з роздільною здатністю 2,8K.

Половинки можна використовувати незалежно: ніщо не заважає підключити до клавіатури зовнішній монітор і використовувати її як міні-ПК, якщо планшет використовує хтось інший. Для цього у Windows-частині є два USB-C (обидва з підтримкою Thunderbolt 4) і роз’єм для навушників 3,5 мм.

Демонстраційний зразок, який показали на CES, потішив журналістів швидкістю роботи і простотою поділу та з’єднання. Але в The Verge відзначили й істотний мінус: у поточному варіанті половинки ноутбука працюють як два повністю незалежні пристрої і ніяк між собою не спілкуються. Якщо ви хочете написати текст презентації на ноутбуці, а потім додати картинки з планшета, це вдасться зробити тільки через хмарні сервіси: між Android і Windows немає спільного сховища або буфера обміну.

Lenovo планує випустити ThinkBook Plus Gen 5 Hybrid у другому кварталі року (тобто, у квітні-червні) за ціною близько 1 999 доларів за базову версію.