Компанія Apple вперше за довгий час випередила Samsung у постачанні смартфонів

За підсумками 2023 року американська корпорація Apple стала найбільшим у світі постачальником смартфонів. Водночас Samsung вперше із 2010 року втратила лідерську позицію. 

Про це повідомляє International Data Corporation, яка займається дослідженням ринку. Зазначається, що глобальні поставки смартфонів минулого року скоротилися на 3,2% – до 1,17 мільярда одиниць.

Це найнижчий обсяг за рік за останнє десятиліття, головним чином через макроекономічні проблеми та збільшення запасів на початку року. Однак зростання в другій половині року закріпило очікуване відновлення на 2024 рік.

“Хоча у другій половині 2023 року ми спостерігали значне зростання продажів бюджетних пристроїв на платформі Android, таких як Transsion і Xiaomi, за рахунок популярності на ринках, що розвиваються, проте головним переможцем явно стала Apple”, — сказала Набіла Попал, директорка з досліджень IDC Worldwide Tracker.

Apple 2023 року вдалося вибитися в лідери, незважаючи на конкуренцію з боку Huawei у Китаї – її найбільшому ринку.

Аналітики кажуть, що постійний успіх і стійкість Apple значною мірою пояснюються тенденцією до збільшення кількості пристроїв преміум-класу, які зараз становлять понад 20% ринку. Цьому сприяють “агресивні пропозиції щодо обміну та плани безвідсоткового фінансування”.

“Apple, безумовно, зіграла певну роль у падінні рейтингу Samsung, але загальний простір Android урізноманітнюється всередині себе. Huawei повертається і швидко поширюється в Китаї, такі бренди, як OnePlus, Honor, Google та інші, випускають дуже конкурентоспроможні пристрої в нижчому ціновому діапазоні високого класу. Загалом ринок смартфонів наближається до дуже цікавих часів”, – сказано в звіті.

Як повідомляв OBOZ.UA, смартфон Saga від криптовалютної компанії Solana різко злетів у ціні. На вторинному ринку пристрої продаються по $2-5 тисяч, що відповідно вдвічі або навіть уп’ятеро вище за ціну iPhone 15.