Чому Apple не хоче встановлювати в iPhone роз’єм USB-C

Багато сучасних смартфонів оснащені роз’ємом USB Type-C для зарядки. Але не iPhone. Чому ж компанія Apple не встановлює на свої мобільні пристрої цей роз’єм?

Якийсь час тому Європарламент ухвалив рішення, згідно з яким у всіх нових смартфонах, починаючи з осені 2024 року, виробники повинні будуть встановлювати USB-C. І саме цей роз’єм для зарядки вважатиметься стандартним. Мета цього закону – знизити кількість цифрових відходів та полегшити життя покупцям.

Що стосується Apple, то, як не дивно, єдиним пристроєм компанії, на якому все ще немає USB-C роз’єму, залишається iPhone.

Обидва роз’єми – і USB-C, і lightning – можна використовувати для заряджання та передачі даних. При цьому у USB Type-C число контактів більше: 24 pin проти 8 pin у lightning. За рахунок цього USB-C стає універсальним. Контактів живлення цього роз’єму теж більше, а це означає, що можна за допомогою нього заряджати пристрої з більшою потужністю. Нарешті, USB-C підтримує сучасні стандарти – USB 4.0, тоді як lightning – тільки USB 3.0. Те саме стосується швидкості (див. зображення нижче).

Незважаючи на те, що USB-C має безліч переваг, є речі, за якими він поступається роз’ємом від Apple. Наприклад, це конструкція. Зламати плату роз’єму USB Type-C набагато простіше, ніж у аналогічного lightning. Також порт і конектор USB-C почистити від пилу складніше. Однак насправді все ж таки складно сказати, що міцніше: lightning або USB-C.

Так чому все-таки Apple не переходить на універсальний роз’єм для iPhone? Справа точно не в грошах, тому що хоча від продажу унікальних проводів і йде прибуток компанії, цей прибуток не такий вже й значний.

Насправді у будь-якого роз’єму типу lightning або USB-C функцій лише три. Це підключення навушників, передача даних та заряджання. Але компанія Apple може запропонувати альтернативу будь-якій із цих функцій. Тобто для цього не обов’язково використовувати саме lightning.

Можливо, річ у бездротовій зарядці. Швидше за все, без lightning неможливо використовувати бездротові технології для iPhone, припускає експерт YouTube-каналу Droider. Крім того, iPhone не вимагає високої швидкості передачі даних на відміну від iPad, який вважається професійним пристроєм.