5 порад, як врятувати техніку від перепадів напруги

Вимикайте прилади з розетки, якими не користуєтеся.

Так ви не надмірно навантажуватимете енергосистему, а ще заощадите, так що будете менше платити за електроенергію. Також це правило важливе у випадку, якщо певний час вас не буде вдома: плануєте відпустку чи подорож.

Купити генератор

Їх використовують як джерело резервного харчування. Наприклад, коли вимкнено світло чи перепади напруги. Однак цей варіант підходить для мешканців приватних будинків або квартир із незаскленими балконами. Генератори забезпечать постійне джерело струму та працюють на бензині. Це задоволення не з дешевих.

Використовуйте стабілізатор напруги.

Вибираючи стабілізатор важливо знати, яка напруга у вас в мережі зазвичай, і яка потужність роботи пристрою, що підключається до нього. Ідеальний варіант – покупка одного загального стабілізатора на весь будинок чи квартиру. Однак враховуйте, що він коштує досить дорого, громіздко та галасливо. Якщо ви хочете підключити не всю техніку, а захистити тільки “капризні” прилади, достатньо буде малопотужних і компактних стабілізаторів.

Увімкніть реле напруги

Реле фіксує перепад напруги: воно вимикає увімкнені в нього прилади, потім подає сигнал, що техніку можна включити. Так ви врятуєте електроустаткування від перегорання. Перед початком роботи важливо встановити максимальне та мінімальне значення напруги: досягнувши їх ланцюг розмикатиметься – і електроживлення відключиться. Реле коштує недорого.

Скористайтеся пристроєм безперебійного живлення

Це джерело безперебійного живлення “must have” для комп’ютера та котлів системи опалення. Особливо, якщо електроживлення вимкнеться надовго. При виборі пристрою звертайте увагу на моделі з підключенням зовнішніх акумуляторів. Так він працюватиме довше.