Ліками в організмі можна управляти магнітом

Використання магнітних наночастинок у вигляді способу доставки лікарських речовин в організм пацієнта досліджується, як можливість, вже більше тридцяти років.

Нарешті, зумівши об’єднати для цього платину, золото і залізо (звичайно, не самий дешевий спосіб), фармацевти-вчені з університету Сіднея (Австралія) створили новий спосіб управління ліками в тілі пацієнта за допомогою магніту.

Вчені працювали під керівництвом Віта Ніала (фото) разом з шотландськими колегами. Новий протираковий апарат, розроблений ними, має в своїй основі ядро, що складається з магнітного оксиду заліза і має діаметр близько п’яти нанометрів. На ядро нанесли захисний шар з золота, до якого за допомогою поліетіленглікольного тіолірованного лінкера прикріпили протираковий апарат під назвою цисплатин. Лінкер в даному випадку є олігомерів, який одним кінцем (карбоксильних) зв’язується з золотом, а іншим (тіольне) – з цисплатином.

Таким чином, вчені отримали препарат, здатний пересуватися під впливом звичайного магнітного поля і одночасно з цим бути переносником лікарського засобу від раку. В принципі, види ліків в майбутньому можуть бути різними.

По матеріалам:  t-human.com

Залишити відповідь

Share via