Картопля на маленькій ділянці: секрети вирощування

Колись в голодні роки картопля міг замінити практично всі продукти, за що і отримав свою назву «другий хліб». Дійсно, в ньому міститься достатня кількість поживних речовин, щоб сповна наситити людський організм.

Саме тому сьогодні ми пропонуємо поговорити про картоплю. Точніше, про деякі секрети його вирощування на обмеженій території. Як підготувати грунт? Який посадковий матеріал підібрати? Як і коли почати посадочні роботи? Яку спецтехніку придбати? Міні трактора в рассрочку. Про все це і про багато іншого нижче.

Добре, якщо ваша ділянка розташована на відкритому для сонячних променів місці. Якщо він знаходиться в низині, подбайте про формування гребенів — так земля буде прогріватися і висихати в рази швидше.
Примітно, що готувати ділянку потрібно з осені. Перед настанням холодів рекомендується перекопати всю територію. Якщо земля має підвищену кислотність (можна перевірити за допомогою спеціальних лакмусових смужок) слід внести вапно.
Наступний етап — лущення по весні. З такою обробкою грунт краще насититься вологою. Після остаточного відтавання землі залишається зорати ділянку, вирівняти його, внести потрібні добрива.

ЩО, ЯК І КОЛИ ВИСАДЖУВАТИ?

Припустимо, ви визначилися з сортом картоплі. Тепер необхідно підготувати бульби для висадки в землю — проростити їх. За 30 днів до ймовірної посадки помістіть здорові бульби в приміщення з температурою 10-12 ° С. Підтримуйте оптимальний клімат і щодня відбирайте зіпсовані плоди.

Тепер настав час безпосередньої посадки. Як правило, до цього моменту земля повинна прогрітися в середньому до + 8 ° С на глибину в 8 см.

Глибину посадки картоплі визначає тип ґрунту. Так, наприклад, фахівці рекомендують дотримуватися такої схеми:

  • Легкі грунти — 10-12 см;
  • Важкі — 8-10;
  • Торф’яні — 6-7 см.

При цьому важливо дотримуватися крок посадки, розміром в 30 см, а також робити відступи між рядами в 60-70 см. Такі цифри дозволяють створити оптимальні умови для успішного вирощування картоплі.
Якщо ви плануєте вирощувати ранню картоплю, то ще на початку березня слід проростити плоди, підготувати і прогріти землю (до + 6 ° С). Посадка здійснюється на глибину в 5 см, після чого грядки ретельно накриваються компостом, заввишки до 25 см. При сприятливих умовах такий урожай можна буде збирати вже на початку літа (середина червня).

Догляд за картоплею І ЗБІР ВРОЖАЮ

Хороший догляд — запорука багатого врожаю. Так, в процесі вирощування рекомендується кілька разів проводити процедуру боронування і підгортання. Боронувати краще після кожного дощу, щоб уникнути утворення кірки.
Обробляти міжряддя слід як тільки бадилля підніметься до 10-15 см. Це допомагає не тільки прибрати зайві бур’яни, а й забезпечити грунт достатньою кількістю кисню. Підгортати ряди слід, коли висота бадилля збільшиться до 20 см.

ЯКА СПЕЦТЕХНИКА ПОТРІБНА?

Звичайно, ви завжди можете дотримуватися класичної технології вирощування картоплі, здійснюючи всі складні роботи вручну. Однак чи варто, коли світ сповнений технологічних новинок?
Так, наприклад, багато (навіть початківці) фермери отримують спецтехніку, з якої легко виконувати посадочні і Догляду роботи, збирати урожай і обробляти грунт. Це — мотоблоки, мінітрактори або мототрактора. До них легко кріпиться будь навісне обладнання, а тому з такими пристроями будь-яка робота в задоволення.

З одного боку може здатися, що покупка минитрактора або мотоблока — безглузда витрата грошей, проте багато заповзятливі фермери цілком непогано заробляють з їх допомогою.

Наприклад, допомагаючи по господарству сусідам, здаючи свою техніку на короткострокову оренду, займаючись приватним агробізнесом.
Пам’ятайте, що займаючись вирощуванням картоплі, важливо знати не тільки технології посадки, обробки і підготовки грунту, а також надавати достатній догляд за насадженнями.