Для чого проводять реконструкцію котельного обладнання

Котельні мають величезне значення для людини, збагачуючи теплом не тільки житлові приміщення, а й забезпечуючи ним підприємства, виробничі комплекси. Для підтримки безперебійної роботи потрібно регулярне проведення технічного обслуговування, профілактичних робіт, але іноді з’являється необхідність в такій послузі, як реконструкція котельного обладнання.

Проблема виникає через збільшення потужності, зміни навантажень споживання, при оптимізації робочого процесу, при необхідності приведення до певних норм, зносу устаткування і закінчення термінів придатності.

Різновиди котелень

Їх визначають за призначенням:

  • виробничі – працюють у сфері технологічного теплопостачання;
  • опалювальні – направляють теплову енергію для опалення, гарячого водопостачання. вентиляційних систем;
  • опалювально-виробничі – крім звичайної подачі тепла, гарячої води, також забезпечують і технологічне постачання;
  • енергетичні – виробляють пар, який далі перетворюється в енергію (входять в комплекси електростанцій).

Як проходить реконструкція

Виділяють п’ять основних стадій робіт:

  1. Технічне завдання – Замовник надає виконавцю всю інформацію про необхідне переозброєння котельні, в цей момент відбувається розробка проєкту та збір даних, аналіз і пошук оптимального рішення.
  2. Проєктна документація – створення та отримання розрахунків, проходження необхідних експертиз, проведення узгоджень.
  3. Демонтаж і підготовка майданчика – відбувається видалення старого обладнання, проводиться ремонт прорізів, кріплень. Одночасно замовляють обладнання, готують матеріали та комплектуючі.
  4. Монтаж – на даному етапі відбувається встановлення всіх елементів і частин нової котельні.
  5. Пусконалагоджувальні роботи – проведення випробувань, введення об’єкта в роботу, здача Замовнику.

Головна мета

Переоснащення спрямоване не тільки на заміну зношених вузлів і деталей. Основним завданням є адаптація старої котельні до нового часу і сучасних технологій, забезпечення системами диспетчеризації, автоматизації, підвищення рівня безпеки, можливість роботи в автономному режимі.

Роботи проводяться профільними компаніями, які в невеликий період підберуть індивідуальне рішення для об’єкта і зможуть провести весь спектр робіт по реконструкції котелень, наприклад, виконати заміну котлів, створити надійний армокаркас для установки трубопроводів, частково або повністю забезпечити демонтаж старих вузлів, змонтувати й запустити нові системні блоки. Обирайте компанію-підрядника виважено.