Значення парфумів в історії людства

“Парфуми – найкоротша дорога між жінкою і світом» – колись сказав відомий парфумер Жан Поль Герлен. Дійсно, важко уявити сучасну жінку (до речі, і чоловіка), яка б не прагнула за допомогою аромату підкреслити свою індивідуальність. Парфумерна індустрія пропонує величезну кількість варіантів запахів, здатних передати найтонші риси вашого образу і задовольнити найвибагливіший смак.

Коли був винайдений перший парфум, точно не може сказати ніхто. Історики стверджують, що це сталося приблизно в IV тисячолітті до н. е. найбільш поширена думка: наші предки помітили і були здивовані тим приголомшливим ароматом, який йшов від спалених рослин і квітів. Пізніше такі запахи почали дуже високо цінуватися, а технологією їх отримання володіли лише деякі вибрані.

Саме слово «парфуми» дослівно перекладається як «дим, пахощі», а ось термін «духі» відповідне слову «дух», і це аж ніяк не випадковість: у давні часи вважалося, що святе і сакральне повинно мати приємний аромат, а все гріховне – неприємний і відштовхуючий запах.

З розвитком цивілізації розвивалася і історія ароматів. Наприклад, стародавні римляни відкрили таку властивість ароматів, як доставлення задоволення, тому не тільки регулярно умащали свої тіла запашними речовинами, але також рясно поливали духами своє житло, не кажучи вже про обов’язкове використання їх в басейнах, ваннах і т. Д.

До речі, розпад Великої Римської імперії істотно уповільнив розвиток парфумерного справи аж до позаминулого століття, хоча в середні віки парфум, звичайно, не припиняв створюватися. Цим в основному займалися ченці, так як навколо монастирів, як правило, розташовувалися квіткові сади – багате сировина для виготовлення парфумів.

1921 став поворотним в історії парфумерії. Саме тоді у Франції, яка і вважається батьківщиною духів в їх сучасному розумінні, був отриманий перший аромат. Після цього парфюмерно справу стало активно розвиватися, створенням духів займалися цілі династії, в яких сімейна справа переходило у спадок. У минулому столітті парфумерна індустрія почала розвиватися шаленими темпами, йдучи в ногу з модою. При цьому дизайнер П’єр Дінан говорив: «Доля модельєра – тимчасовість. А парфуми вічні … »

Сьогодні полиці парфумерних магазинів рясніють флаконами самих різних модифікацій, а представлений діапазон ароматів здатний збентежити навіть самого впевненого у своєму виборі людини. Допомогти зможе класифікація типів запахів. Загляньте в магазин makeup.com.ua, там вас чекає неймовірний вибір.

Share via