Які документи потрібні щоб подати на аліменти в Україні?

На жаль жодна сім’я не застрахована від того, що може в будь який момент розпастися. Причин для цього може буде безліч, але найбільше страждають під час розлучення діти. Тож, якщо дружина з чоловіком вирішили розійтися, то потрубно розуміти, що дитина в будь якому випадку повинна отримувати все, для того щоб вона мала змогу розвиватися та зростати.

Здебільшого діти після розлучення залишаються з матір`ю. Якщо це зовсім мала дитинка, то мати знаходячись в дикреті не в змозі повноцінно обеспечувати її всім необхідним. Варто сказати, що виховувати дитину самостійно важко будь якій матері.

Добре, якщо після розлучення батько дитини не відмовляється допомогати. Але ж бувають випадки, коли молода жінка с дитиною на руках зостається зовсім без допомоги. В такому разі матері залишаеється покладатися тільки на зконодовство, яке має змогу регулювати відносини вже розлученних людей, та здійснює стягнення коштів з батька на допомогу дитині в вигляді аліментів.

Закон встановлює, що аліменти повинні сплачуватися дітям до тих пір доки вони не стануть повнолітніми. Форма виплати аліментів може мати два вигляди:
— встановленна в грошовому єквіваленті, якщо батько не має постійної роботи;
— втановленна відсоткова ставка від доходу батька- якщо батько має стабільний заробіток, то дитина має право на ¼ його доходу. В разі якщо дітей більше частка збільшується.

Законодаство пропонує декілька видів стягнення аліментів.

1. Добровільна виплата.

Батьки завжди мають право домовитися мирно, та врегулювати цей момент самостійно. В такому разі укладається угода, яка завіряється нотаріусом. Цей порядок підписується при присутності обох сторін.

Варто враховувати, що сумма аліментів не может бути меншою ніж та, що могла б бути встановлена в судовому порядку. Якщо одна зі сторін хоче внести зміни до угоди, до зміни теє мають бути завірені нотаріально. А розірвання такої угоди може буи зроблено тільки через суд.

2. Судова виплата.

Якщо один з батьків відмовляється платити аліменти. То в суд может подати один з батьків з яким проживає дитина. Заява в суд на аліменти складається батьком та відправляється до суду. Після приннятя рішеня друга сторона отримує винонавчий лист, який вона повинна доставити в спеціальну інстанцію, що буде стежити за тим чи виконуюється порядок виплати.
Заяву на аліменти можна подати до районного суду. А також до мирового суду чи служби судових приставів.