Розлучення: порядок надання послуги та необхідні документи

Для отримання документа про припинення шлюбу необхідно звернутися до відділів реєстрації актів цивільного стану України. Замовити послугу можна за допомогою онлайн-ресурсів, перейшовши за посиланням на офіційний сайт Мін’юсту. Подати заяву також можна шляхом особистого позову або ж за допомогою втручання законного представника, надіславши всю необхідну документацію поштою.

Фізична особа, яка бажає здійснити подружнє розлучення в Україні, повинна ознайомитися зі шляхами проведення процедури, строками та вартістю податкового внеску. З усім цим може допомогти онлайн-сервіс «Гід з державних послуг», який надає найактуальнішу інформацію щодо операцій державного сервісу.

Розлучення у судовому порядку та через РАЦС

Згідно з чинним законодавством, розірвання союзу можливе лише у відповідних органах виконавчої влади, що займаються цивільними питаннями. У даному випадку роль таких органів виконують суд та РАЦС. При цьому рішення організації повинне бути офіційно зареєстрованим у державному реєстрі.

Якщо посилатися на суд у питанні розлучення, то офіційно шлюб припиняється у день набуття законодавчої сили рішення судових органів. Якщо ж подружжя звернулося до РАЦСу, то такий шлюб переривається у день, коли була затверджена реєстрація припинення союзу.

Коли суд сформував остаточне рішення про припинення союзу подружжя (це займає не більше 30 календарних днів), то ця згода надсилається у місцевий РАЦС для того, щоб документ був внесений у реєстр Державних актів та позначений відміткою у записі про розлучення.

Остаточним результатом процедури розірвання подружнього союзу є свідоцтво про розлучення, яке позивач може отримати особисто протягом місяця в органі реєстрації актів цивільного стану.

Документація, необхідна для здійснення розлучення

Щоб послуга була надана згідно з чинним законодавством, необхідно підготуватися та надати потрібні для розірвання союзу документи:

● позов про бажання припинення шлюбу (якщо у подружжя немає дітей);

● чек про сплату держмита за надання послуги;

● свідоцтво про дійсність союзу;

● відповідь суду на заяву про бажання розлучитися;

● паспорт.

Реєстрація розлучення подружжя проводиться уповноваженими на такі дії органами виконавчої влади: судом або органами реєстрації актів цивільного стану.

Перерваний через суд шлюб вважається припиненим у той же день, коли набрало законодавчої сили рішення суду про розлучення. У разі звернення до РАЦСу – у день реєстрації розірвання союзу.