Лайф коучинг онлайн — за що його цінують?

Деякий час тому у практичній психології з’явився новий напрям — лайф-коучинг. Це словосполучення, запозичене з англійської мови, дослівно перекладається як «життєві настанови» (від слів «life», тобто «життя», і «coaching» — заняття з тренером, репетитором).

Лайф-коучинг онлайн — послуга, яка не випадково стає дедалі більш популярною як в Україні, так і по всьому світу. Адже ще давньоримський філософ Сенека сказав: «Вік живи — вік учись, як треба жити». Сьогодні його вислів актуальний, як ніколи: люди прагнуть пізнавати світ, розвиватися, вдосконалюватися в особистісному і професійному плані.

Як зазначає відомий психолог зі стосунків Анна Янсонс, одна з найкращих фахівців у лайф-коучингу — персональний наставник не тільки допомагає виявити бажання клієнта, але й досягти своєї мети, використовуючи приховані внутрішні резерви.

Як з’явився лайф-коучинг

Розробником особливої техніки, що допомагає людині досягти зростання і особистісного розвитку, вважається Томас Леонард, американський фахівець з фінансового планування. На початку 80-х років XX століття Т. Леонард, що давав уроки менеджерам вищої ланки, подумав, що його клієнтів цікавлять не тільки гроші — їх метою є і самовдосконалення.

З цього моменту талановитий американець почав працювати над впровадженням нового напрямку під назвою «Планування життя». Результатом його праці стало заснування «Університету коучингу» в 1992 році. Двома роками пізніше вже була утворена «Міжнародна федерація коучингу». Але тріумфальним для Федерації став 2003 год. У цей час кількість її членів налічувало 6 000 осіб, а всього в світі працювало 12 000 коучів.

Навіщо це потрібно людям

Основним завданням коуча є виявлення можливостей, які раніше не використав клієнт, і навчання їх ефективному використанню. Коли людина опиняється сама наодинці з проблемою — вона може розгубитися. Бездіяльність, скарги близьким або спроби вирішити задачу за допомогою алкоголю — не вихід із ситуації. Набагато ефективнішим буде звернення до коуч-тренера, який допоможе:

  • Розкрити внутрішній потенціал клієнта.
  • Набути впевненості в собі.
  • Усвідомити унікальність власної особистості.
  • Навчитися раціонально розподіляти час на свою сім’ю, свої захоплення, професійну діяльність.

Щоб допомогти клієнтові досягти найкращих результатів, коуч-наставник вивчає його життя в цілому. Результатом, як правило, є набуття людиною душевної гармонії та розкриття його талантів.

Особливості лайф-коучингу

Незважаючи на деяку схожість, між психологами і професійними лайф-коучами є відмінності. Головна відмінність полягає в тому, що коуч-тренер не працює з проблемами людини. Його основне завдання — навчання людини вмінню вчитися протягом усього життя. Після курсу занять клієнт може самостійно знаходити рішення, домагатися виконання своїх бажань, обходити або долати перешкоди, що зустрічаються на шляху до поставленої мети.

Сьогодні скористатися послугами коуча можна навіть без необхідності отримання індивідуальних консультацій. Сучасні технології дозволяють змінити своє життя на краще, наприклад, по скайпу. Клієнту дистанційний спосіб спілкування дає чимало переваг: економія грошей і часу, можливість поговорити з наставником з будь-якої точки світу і в будь-який зручний час. Однак, щоб коучинг-сесії виявилися ефективними, клієнт обов’язково повинен бути налаштований на позитивний результат.

Джерело: офіційний сайт фахівця з лайф коучингу Алли Янсонс www.jansons.com.ua.

EN RU UK