Вступна кампанія 2018: строки та нововведення

ВНЗ України 2 липня починають вступну кампанію. МОН України оголосило інструкцію по роботі з електронною системою подання заяв.

Інструкцію було створено для опису та допомоги в роботі по створенню електронного кабінет. В ній розміщені дії, які необхідно виконати для заповнення та подання заяв в електронному вигляді на сайт Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Як зазначається в правилах, кожен вступник може претендувати на бюджет за сімома заявами з чотирьох спеціальностей і необмежену кількість заяв на контракти.

Зважаючи на досвід минулих років, вирішено було 25 та 26 червня з 15 до 16 години провести тестування бази для визначення можливостей навантаження при одночасному реєструванні великої кількості вступників. Доступним же ресурс стане вже на початку вступної кампанії (2 липня). Однак, прийом самих заяв та необхідних документів намічено після 12 липня. Завершиться прийом документів о 18 годині 26 липня.

Ще одним цікавим нововведенням для спеціальностей «Журналістика», «Образотворче мистецтво», «Фізична культура» та «Музичне мистецтво» є введення творчих заліків, строк виконання яких – з 1 лютого до 26 липня.

Які ж дані необхідні для того, щоб зареєструватися в електронному кабінеті? Наведемо перелік.

Атестат (номер, серія , середній бал). Питання тут можуть виникнути з розрахунком середнього балу. Як зазначає МОН, абітурієнт сам має вирахувати свій середній бал, склавши всі наявні оцінки з додатку до атестату, включно з варіативними оцінками та підсумковими атестаціями, та вирахувати його за 12-ти бальною шкалою. Деякі атестати вже містять зазначений середній бал, але його обов’язково варто перевірити, так як невідомо, за якою методикою він розраховувався. Округлення балу проводиться до десятої частини.

Для полегшення та правильності підрахунку на сайті Єдиної державної електронної бази доступний калькулятор, яким можна вільно скористатися. Краще це робити вже в електронному кабінеті, адже в разі подальшого виявлення помилки, її можна виправити.

Сертифікат ЗНО (номер, пін-код, рік отримання). До вступу допущені сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років. Окремим пунктом визначається іноземна мова, доступ якої обмежений сертифікатом 2018 року.

Електронна пошта, яка є логіном для входу в електронний кабінет. Вона має бути дійсною та чинною на території України.

Пароль, який необхідно буде запам’ятати.

Більш детальніше з інформацією можна ознайомитись на сайті Міністерства освіти і науки України.